Plēsnieka konkurentam Torohtijam oficiāli atņem olimpiskā čempiona titulu

Artūrs Plēsnieks FOTO: EPA/LETA

2012.gada olimpisko spēļu čempions svarcelšanā Oleksijs Torohtijs vairāk nekā septiņus gadus pēc starta saņēmis diskvalifikāciju no Londonas Olimpiādes.

2012.gada Londonas olimpisko spēļu laikā Torohtija nodoto analīžu atkārtotajās pārbaudēs tika atrasts anaboliskais steroīds dehidrohlormetiltestosterons. 

Starptautiskās Svarcelšanas federācija (IWF) ukrainim piešķīra diskvalifikāciju, kas ir spēkā no pērnā gada 18.decembra līdz 2020.gada 17.decembrim.

Ceturtdien Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) paziņojusi, ka Torohtijs diskvalificēts no 2012.gada Olimpiādes.

Tāpat anulēti viņa rezultāti no 2012.gada 4.augusta līdz 2015.gada 3.augustam, kā arī uzlikts pienākums atgriezt olimpisko zelta medaļu.

Ņemot vērā šo lēmumu, IWF dots uzdevums labot olimpisko spēļu rezultātus.

Torohtijs 2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs triumfēja svara kategorijā līdz 105 kilogramiem. SOK mājaslapā publicētajos rezultātos viņam ir anulēta zelta medaļa, taču godalgas un pārējās vietas vēl nav pārdalītas. 

Pēc Torohtija diskvalifikācijas 2012.gada olimpisko spēļu zelta medaļa pienākas irānim Navabam Nasirshalalam.

Pirms septiņiem gadiem septīto vietu šajā svara kategorijā izcīnīja Latvijas svarcēlājs Artūrs Plēsnieks, kurš pēc konkurenta diskvalifikācijas tagad būs sestais.

Jau maijā tika ziņots, ka pēc Sporta arbitrāžas tiesas (CAS) lēmuma diskvalifikāciju saņēma Uzbekistānas svarcēlājs Ruslans Nurudinovs, kurš Londonā šajā pašā svara kategorijā bija ceturtais. Pēc dopinga analīžu atkārtotām pārbaudēm ar uzlabotu tehnoloģiju, viņa organismā atrastas aizliegtās vielas turinabola pēdas.

Atšķirībā no Torohtija, Nurudinova ceturtā vieta šobrīd gan vēl nav anulēta. Taču, ja arī viņa rezultāts tiks anulēts, Plēsnieks varētu pacelties pat uz piekto pozīciju.

33 gadus vecajam Torohtijam bez olimpiskā zelta ir arī pasaules čempionāta bronzas medaļa, kā arī sudrabs un bronza Eiropas čempionātos.

Uz augšu
Back