Sevastova: Spilgti atmiņā paliks turnīrs Jūrmalā un Federāciju kauss Rīgā

Anastasija Sevastova FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Visspilgtāk atmiņā no aizvadītās sezonas Anastasijai Sevastovai paliks Jūrmalā pirmo reizi noorganizētais WTA līmeņa "International" turnīrs, kā arī dalība galvaspilsētā notikušajā Federāciju kausā ("Fed Cup"), "Latvijas Gada balvas sportā 2019" ceremonijā teica valsts vadošā tenisiste.

Tenisiste Anastasija Sevastova un skeletonists Martins Dukurs ceturtdien "Latvijas Gada balvas sportā 2019" ceremonijā tika nosaukti par Latvijas 2019.gada labākajiem sportistiem. 

"Man tā ir otrā balva. Pagājušajā gadā es nevarēju ierasties klātienē, bet šogad man pēc treniņnometnes bija dažas brīvas dienas, tāpēc izdevās apmeklēt apbalvošanu," teica Sevastova, kurai šovasar Jūrmalā izdevās triumfēt Latvijā pirmajā WTA līmeņa turnīrā.

"Pirmo reizi redzēju šo pasākumu, kas, manuprāt, bija ļoti labs. Arī šogad nezināju, vai tikšu uz šo pasākumu, bet ļoti vēlējos vismaz reizi to apmeklēt."

Tenisiste, atskatoties uz aizvadīto gadu, atklāja, ka spilgtākās atmiņas viņai palikušas no triumfa Jūrmalā. 

"No aizvadītās sezonas atmiņā paliks turnīrs Jūrmalā un Federāciju kauss Rīgā," teica Sevastova.

"Šie turnīri bija emocionāli un paliks atmiņā uz visu mūžu."

Liepājniece arī neslēpa, ka vēl ir turnīri, kuros viņa gribētu uzvarēt. "Jau izcīnīju uzvaru Jūrmalā, kas bija mans mērķis, bet skaidrs, ka ikviens vēlas uzvarēt kādā "Grand Slam" turnīrā. Manuprāt, pērn "US Open" sacensībās es biju tuvu arī šim mērķim, jo izdevās iekļūt pusfinālā. Šajā starpsezonā lieliski esmu pastrādājusi, tāpēc nešaubos, ka iespējas vēl būs."

Zināms, ka decembra beigās tenisisti arvien aktīvāk darbojas treniņos, jo jau nākamā gada sākumā paredzēti pirmie turnīri. Šā iemesla dēļ arī Sevastova Latvijā ilgi neuzkavēsies, jo 2020.gada janvārī jau paredzēts starts pirmajā sezonas "Grand Slam" turnīrā - Austrālijas atklātajā čempionātā.

"Latvijā vairs ilgi neuzkavēšos, jo jau rīt lidoju uz Austriju, kur man pirms došanās uz Austrāliju vēl ir jāatrisina dažas lietas, kas saistītas ar inventāru. Pēc tam 26.decembrī jau lidošu uz Austrāliju," savas nākamās sezonas plānus iezīmēja divkārtējā Latvijas gada sportiste.

Nākamā gada februāra sākumā Latvijas izlasei paredzēts starts Federāciju kausā, kur būs jāspēkojas ar titulēto mājinieci ASV. Lai arī detaļas par turnīru liepājniece vēl nebija izpētījusi, viņa ātri vien mācēja teikt, ka noteikti tajā piedalīties.

"Zinu, ka šis turnīrs notiks ASV kaut kur pie Sietlas. Es spēlēšu šajās sacensībās un uz tām došos pa taisno no Austrālijas," teica Sevastova.

Sportistiem pēc triumfa sacensībās vai iegūstot kādu apbalvojumu, vienmēr ir jāsaka runa, kas Sevastovai īsti neejot pie sirds, jo tas brīžiem šķiet grūtāk, nekā spēlēt tenisu.

"Tās runas... Man liekas, ar tām vienmēr ir grūti," atzīmēja Sevastova, kura neslēpa, ka ceturtdien notikušajā apbalvošanā viņai ko teikt bijis grūtāk nekā Jūrmalā pēc uzvarētā titula.

"Šeit bija grūtāk kaut ko pateikt, jo bija daudz skatītāju, starp kuriem atradās arī valsts prezidents. Tāpat viss tiek translēts televīzijā, tāpēc man tas ir grūtāk, nekā spēlēt tenisu."

Sevastova pie balvas tikusi otro gadu pēc kārtas un otro reizi karjerā, bet Dukuram tas jau ir sestais apbalvojums un pirmais pēc trīs gadu pārtraukuma.

Uz labākās sportistes balvu pretendēja arī tenisiste Aļona Ostapenko, svarcēlāja Rebeka Koha, kā arī pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka.

Savukārt vīriem starp finālistiem bija arī bokseris Mairis Briedis, bobslejists Oskars Ķibermanis, handbolists Dainis Krištopāns un blakusvāģu motokrosa kantētājs Kaspars Stupelis.

Sevastova šovasar uzvarēja Jūrmalas WTA “International” turnīrā, kas bija pirmais WTA turnīrs Latvijas vēsturē. Sevastova sezonas laikā stabili ierindojās starp pasaules 20 labākajām spēlētājām, ilgu laiku esot 11. pozīcijā.

Divos "Grand Slam" turnīros viņa iekļuva ceturtajā kārtā, kā arī veiksmīgi startēja Federāciju kausa Pasaules otrās grupas pirmajā duelī pret Slovākiju.

Uz augšu
Back