Kohai otrā vieta Kataras kausa sacensībās; Suharevam bronza

LETA
Kohai otrā vieta Kataras kausa sacensībās; Suharevam bronza
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Rebeka Koha
Rebeka Koha Foto: EPA/Scanpix

Svarcēlāja Rebeka Koha, kura šogad tika kronēta par divkārtējo Eiropas čempioni svara kategorijā līdz 59 kilogramiem, pirmdien Dohā notiekošajā Kataras kausā izcīnīja otro vietu, kamēr Ritvars Suharevs ieguva bronzu.

Koha sev ierastajā svara kategorijā visos trijos raušanas mēģinājumos bija sekmīga, paceldama 94, 97 un 100 kilogramus, bet grūšanā viņa tika galā ar 115, 119 kilogramus smagiem svaru stieņiem. Kopsummā viņa nopelnīja 219 kilogramus, ar ko bija gana, lai izcīnītu sudrabu.

Uzvaru šajās sacensībās izcīnīja azerbaidžāniete Bojanka Kostova, kura raušanā labākajā mēģinājumā virs galvas pacēla 101 kilogramu, bet grūšanā viņai bija pa spēkam 120 kilogrami. Bronzu šajā svara kategorijā izcīnīja rumāniete Irina Lepsa, kura summā pacēla 210 kilogramus.

Tikmēr Suharevs svara kategorijā līdz 81 kilogramam raušanā pacēla 160 kilogramus, bet grūšanā vēl par 28 kilogramiem vairāk, summā iekrājot 348 kilogramus. Šāds sniegums ļāva izcīnīt trešo vietu.

Sportists raušanā pirmajā mēģinājumā netika galā ar 155 kilogramiem, bet nākamajos piegājienos kļūdas vairs netika pieļautas. Grūšanā viņš pirmajā mēģinājumā nepacēla 187 kilogramus, otrajā palielināja svaru līdz 188 kilogramiem, kas tika pacelti, bet vēlāk 194 kilogrami nebija pa spēkam.

Zeltu ar kopsummā 355 kilogramiem ieguva vācietis Niko Millers, kurš raušanā pacēla 160 kilogramus, bet grūšanā 195. Sudrabs albānietim Erkandam Kerimajam, kurš iekrāja 351 kilogramu, raušanā paceļot 157 kilogramus, bet grūšanā par kilogramu mazāk nekā uzvarētājs.

Savukārt Vadims Koževņikovs svara kategorijā līdz 96 kilogramiem pirmajā mēģinājumā raušanā tika galā ar 150 kilogramiem, bet otrajā nepacēla 155 kilogramus, trešo piegājienu nemaz neizpildot. Grūšanā sportists savus spēku tā arī neizmēģināja.

Sacensībās piedalījās arī Artūrs Plēsnieks, taču svarcēlāja rezultāti vēl nav zināmi.

Pērn šajās sacensībās Koha kopsummā pacēla 218 kilogramus, izcīnot ceturto vietu. Suharevs svara kategorijā līdz 81 kilogramam kopumā pacēla 351 kilogramu un ieguva sudrabu, bet Koževņikovs ar 356 kilogramiem bija septītais svara kategorijā līdz 96 kilogramiem.

Plēsniekam ar 394 kilogramiem svara kategorijā līdz 109 kilogramiem izdevās izcīnīt sudrabu.

Sacensības Dohā norisinās no 19. līdz 24.decembrim. Šīs vienlaicīgi bija arī kvalifikācijas sacensības 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Sportisti gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē startēja septiņās svara kategorijās.

Septembrī notikušajā pasaules čempionātā Plēsnieks izcīnīja devīto vietu, Koha ierindojās astotajā pozīcijā, bet Koževņikovs un Suharevs savās svara kategorijās ieguva 12.vietas.

Eiropas čempionātā, kas norisinājās aprīlī, Koha aizstāvēja savu čempiones godu, Suharevs izcīnīja bronzu, Plēsniekam ceturtā vieta, bet Koževņikovs ierindojās astotajā pozīcijā.

Šobrīd svarcēlāji turpina gatavoties 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm un pasaules reitingā Koha ieņem astoto vietu, Ritvars Suharevs ir 17.pozīcijā, Artūram Plēsniekam desmitā vieta, bet Vadims Koževņikovs ierindojas 26.pozīcijā.

Visi augstāk minētie Latvijas svarcēlāji tika iekļauti Ventspils pašvaldības augstas klases sportistu atbalsta programmā, kas paredz līdzfinansējumu 70 000 eiro apmērā. Šis finansējums ir paredzēts, lai sekmētu sportistu rezultātu izaugsmi. Piešķirtā summa gan ir jāsadala starp 34 programmā iekļautajiem sportistiem.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu