Porziņģim sliktākais +/- rādītājs; "Mavericks" svin uzvaru NBA spēlē

Kristaps Porziņģis
Kristaps Porziņģis Foto: AP/Scanpix

Kristaps Porziņģis naktī uz piektdienu (pēc Latvijas laika) guva 13 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē, palīdzot Dalasas "Mavericks" komandai izcīnīt uzvaru.

"Mavericks" savā laukumā ar rezultātu 102:98 pārspēja Sanantonio "Spurs" komandu.

Porziņģis nospēlēja nepilnas 35 minūtes, kuru laikā viņš guva 13 punktus (2p. 1/7, 3p. 3/8, soda metieni 2/4).

Latvijas basketbolists izcīnīja 8 atlēkušās bumbas, veica 3 rezultatīvas piespēles, pārtvēra 1 bumbu un bloķēja 1 metienu.

Liepājnieka kontā arī 2 kļūdas, 1 piezīme un sliktākais +/- rādītājs "Mavericks" komandā šajā spēlē -9. Proti, Dalasa guva par 9 punktiem mazāk nekā pretinieki, kamēr laukumā bija Porziņģis.

"Mavericks" komandai šajā mačā laukumā devās 9 spēlētāji, no kuriem 3 basketbolisti spēli pabeidza ar negatīvu +/- rādītāju. Ar -4 finišēja Delons Raits, kurš guva 12 punktus, bet Sets Karijs palika bez punktiem un sakrāja -3 rādītāju.

Porziņģis iepriekšējos 5 mačos pēc kārtas tika pie "double-double", taču šoreiz viņam pietrūka 2 atlēkušās bumbas, lai sēriju turpinātu.

Pēc 4 spēļu pauzes laukumā atgriezās "Mavericks" līderis slovēnis Luka Dončičs, kurš iepriekš guva potītes traumu.

Dončičs guva 24 punktus, izcīnīja 10 atlēkušās bumbas un veica 8 rezultatīvas piespēles. Vēl uzvarētājiem 17 punktus guva Tims Hārdevejs juniors.

"Spurs" rindās 21 punktu guva Demārs Derouzens, 18 iemeta Rūdijs Gejs, bet 17 pievienoja Lamarkuss Oldridžs.

"Mavericks" komanda 3 minūtes pirms spēles beigām bija vadībā ar 102:85, taču tad sekoja "Spurs" izrāviens 13:0. Spēles galotnē Dalasai vairs bija tikai 4 punktu pārsvars, tomēr vadību līdz finālsvilpei izdevās noturēt.

Rietumu konferences turnīra tabulā "Mavericks" ieņem 5. vietu ar 20 uzvarām un 10 zaudējumiem.

"Spurs" ar bilanci 12-18 ierindojas 9. pozīcijā Rietumu konferences kopvērtējumā.

Citā spēlē Anžejs Pasečņiks laboja savu rezultativitātes rekordu, tomēr Vašingtonas "Wizards" komanda piedzīvoja zaudējumu, nespēlējot traumu guvušajam Dāvim Bertānam.

Tikmēr citā mačā Rodiona Kuruca pārstāvētā Bruklinas "Nets" komanda uzrādīja vājāko precizitāti šosezon NBA.