Par Eirolīgas aizvadītās desmitgades labāko spēlētāju nosaukts Spanulis

Vasilis Spanulis FOTO: AP/Scanpix

Par aizvadītās desmitgades ULEB Eirolīgas labāko basketbolistu nosaukts Vasilis Spanulis, bet par labāko Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) eiropieti atzīts Dirks Novickis, vēsta portāls "Eurohoops.net".

Aizvadītajos desmit gados labākie tika noteikti trijās nominācijās - Eirolīgas spēlētājs, NBA spēlējošais eiropietis un galvenais treneris. Uzvarētāji tika izraudzīti ar portāla lasītāju palīdzību.

Par desmitgades labāko ULEB Eirolīgas spēlētāju tika nosaukts pagājušās sezonas Jāņa Strēlnieka komandas biedrs Spanulis, kurš pārstāv Pirejas "Olympiakos" komandu.

Basketbolists kopumā saņēma 3131 balsi jeb 35% no kopējā skaita, kas tika iesniegtas šajā nominācijā. Spanulis ar Pirejas komandu 2012. un 2013.gadā izcīnīja Eirolīgas trofeju, bet 2019.gadu viņš noslēdza kā turnīra otrs rezultatīvākais spēlētājs šajā desmitgadē, par desmit punktiem atpaliekot no Huana Karlosa Navaro.

Tāpat Spanulis 2012./13.gada regulārajā sezonā tika atzīts par vērtīgāko spēlētāju. 2012. un 2013.gada finālsērijā viņš arī ieguva "Final 4" vērtīgākā spēlētāja balvu.

Šajā nominācijā otro vietu ar 21% lasītāju balsīm ieņēma Dimitris Dimantidis, savukārt 13% no kopējā balsu skaita ieguva Bogdans Bogdanovičs.

Savukārt par aizvadīto desmit gadu labāko NBA eiropieti tika atzīts Novickis, kurš šajā balsojumā saņēma 2321 balsi jeb 46% atbalstu.

2011.gada NBA čempions un finālsērijas vērtīgākais spēlētājs savu karjera noslēdza pēc 2018./19.gada sezonas, visu karjeru pavadot Dalasas "Mavericks", kuras rindās tagad spēlē Kristaps Porziņģis.

Vācijas basketbolists NBA Visu zvaigžņu spēlē piedalījās 14 reizes, tāpat viņš četras reizes tika iekļauts NBA Visu zvaigžņu komandas pirmajā sastāvā, piecas reizes otrajā pieciniekā, bet vēl trīs arī trešajā sastāvā.

Otro vietu šajā nominācijā ar 24% lasītāju balsu skaitu ieņēma Nikola Jokičs, bet 16% tika Jannim Adetokunbo.

Visbeidzot par labāko treneri tika nosaukts Žeļko Obradovičs, kurš vada Stambulas "Fenerbahce". Aizvadīto desmit gadu laikā viņš strādāja arī Atēnu "Panathinaikos".

Obradovičs lasītāju balsojumā saņēma 49% no kopējā balsu skaita - 3450.

Speciālists 2011. un 2017.gadā saņēma ULEB Eirolīgas labākā trenera balvu.

Otro vietu šajā nominācijā ar 16% balsīm ieņēma Ksavi Paskuāls, bet par trim procentiem mazāk bija Pavlo Laso.

Uz augšu
Back