Martins Dukurs uzreiz aiz pjedestāla Vinterbergā

FOTO: Viesturs Lācis/bobslejs.lv

Latvijas skeletonists Martins Dukurs svētdien Vinterbergas trasē ieņēma ceturto vietu Pasaules kausa trešā posma sacensībās, kamēr Tomass Dukurs bija desmitajā pozīcijā.

Uzvaru svinēja olimpiskais čempions Sunbins Juns no Dienvidkorejas, kurš apsteidza divus vāciešus. Aleksandrs Gasners uzvarētājam zaudēja 0,05 sekundes, bet vēl 0,03 sekundes lēnāks bija Aksels Jungs.

M.Dukurs uzvarētājam zaudēja 0,20 sekundes, bet līdz goda pjedestālam bija 0,12 sekundes. Piektais bija vācietis Fēlikss Kaizingers, bet pirmo sešinieku noslēdza dienvidkorejietis Jiso Kims, kamēr T.Dukurs bija desmitais, Junam zaudējot 0,97 sekundes.

Pirmajā braucienā nepārspēts bija olimpiskais čempions Juns, kurš trasi veica 56,36 sekundēs. Negaidīti otrais bija viņa tautietis Kims, kurš bija 0,19 sekundes lēnāks, bet vēl 0,05 sekundes atpalika M.Dukurs. Tikmēr T.Dukurs noslēdza pirmo desmitnieku, Junam zaudējot 0,72 sekundes.

Otrajā braucienā ātrākais bija Gasners, kurš trases finiša līniju sasniedza 56,38 sekundēs. Divas sekundes simtdaļas lēnāks bija Jungs, bet 0,15 sekundes lēnāks bija M.Dukurs, kuram pagalam neslīdēja kamanas. T.Dukurs zaudēja 0,46 sekundes un uzrādīja devīto rezultātu.

Kopvērtējumā līderis ar 617 punktiem ir Jungs, M.Dukurs ar 612 punktiem atrodams otrajā vietā, bet trešais ar 593 punktiem ir krievs Aleksandrs Tretjakovs, kurš svētdien samierinājās ar septīto vietu. T.Dukurs iekrājis 504 punktus, kas dod septīto pozīciju.

Pirmajos divos posmos, kas abi notika ASV trasē Leikplesidā, M.Dukurs izcīnīja otro vietu, kamēr T.Dukurs bija attiecīgi sestajā un piektajā pozīcijā. Uzvaras sezonas ievadā svinēja vācietis Aksels Jungs un krievs Aleksandrs Tretjakovs.

Pagājušajā sezonā Vinterbergas trasē Tomass apsteidza Martinu, ierindojoties piektajā vietā pret brāļa septīto. Uzvarēja Tretjakovs, otrais bija Jungs, trešais - olimpiskais čempions dienvidkorejietis Sunbins Juns.

Sacensību kopvērtējums Vinterbergā

FOTO: Ekrānšāviņš

2015.gadā šajā trasē M.Dukurs kļuva par pasaules čempionu, Tomasam finišējot trešajam, bet 2011. un 2017. gadā Martins svinēja uzvaru Eiropas meistarsacīkstēs, kurās Tomass ierindojās attiecīgi ceturtajā un otrajā vietā.

Iepriekšējā sezonā Pasaules kausa kopvērtējumā Martins Dukurs finišēja trešajā, bet Tomass Dukurs - septītajā vietā. Gan pasaules čempionātā Kanādas trasē Vistlerā, gan Eiropas meistarsacīkstēs Īglsas trasē Austrijā Martins Dukurs uzvarēja, kļūstot par seškārtēju pasaules un desmitkārtēju Eiropas čempionu. Tomass Dukurs ieņēma attiecīgi piekto un ceturto vietu.

Abiem brāļiem sezonas galvenās sacensības būs Eiropas čempionāts Siguldā un pasaules čempionāts Altenbergas trasē, kurā latvieši siltā laikā aizvadīja treniņus pirms sezonas.

Lielākās izmaiņas vairumam skeletonistu nācās veikt pēc jauno noteikumu stāšanās spēkā, kas paredz, ka sportists kopā ar kamanām nedrīkst svērt vairāk par 120 kilogramiem. Tādējādi Tomasam nācās nomest ķermeņa kilogramus, kā arī uzlabot savu braucamo.

Piektdien un sestdien Vinterbergā notika divas bobsleja četrinieku sacensības. Pirmajā dienā Oskara Ķibermaņa ekipāža izcīnīja trešo vietu, bet Ralfa Bērziņa pilotētais četrinieks finišēja 19.vietā. Otrajā dienā Pasaules kausa posmam bija pievienotā vērtība Eiropas čempionāta medaļu izskatā. Ķibermanis finišēja piektais, bet Bērziņš - sešpadsmitais, Eiropas čempionāta vērtējumā ierindojoties 12.vietā.

Pēc šāa posma Pasaules kausa sezona janvārī turpināsies ar mačiem Laplaņā, Insbrukā un Kēnigszē, februāra ievadā būs posms Sanktmoricā, bet mēneša vidū ledusrenes sportisti cīnīsies Siguldā, kur dalīs arī Eiropas čempionāta medaļas četrās disciplīnās, izņemot bobsleja četriniekus, kuri Vecā kontinenta godalgas sadalīja jau Vinterbergā. Sezona noslēgsies februāra beigās/marta sākumā ar pasaules čempionātu Altenbergā.

Uz augšu
Back