Šodienas redaktors:
Gatis Kreceris

Laikraksts: Stojanoviča dienas pie izlases stūres, visticamāk, ir skaitītas (2)

Slaviša Stojanovičs
Slaviša Stojanovičs Foto: Nora Kreneva-Baibakova/ LFF

Līdzšinējais Latvijas futbola izlases treneris Slaviša Stojanovičs, iespējams, drīz vairs nevadīs valstsvienību, jo Latvijas Futbola federācija (LFF) naudas taupības nolūkos izsver iespēju piesaistīt pašmāju speciālistu, vēstīts 2020.gada "Sporta Avīzes" pirmajā izdevumā.

Laikraksts vēsta, ka Stojanovičs, iespējams, savu pēdējo spēli kā Latvijas izlases galvenais treneris jau ir aizvadījis, LFF lūkojoties vietējo speciālistu virzienā. Šāds lēmums no LFF puses tiek pamatots ar finansiālo aspektu, proti, šobrīdējais treneris ik mēnesi atalgojumā saņēma 11 000 eiro, bet sākot ar 2020.gadu, tas pieaudzis vēl par trim tūkstošiem. Tāpat Stojanovičam Latvijā tiek apmaksāti uzturēšanās izdevumi.

LFF vēl gan nesteidz pieņemt lēmumu šajā jautājumā, jo priekšlaicīgi atlaižot Stojanoviču, viņam pienāktos 150 000 eiro liela kompensācija, kuru finansiālās grūtībās nonākusī organizācija šobrīd nevarētu atļauties izmaksāt.

"Ņemot vērā futbolistus un viņu pārstāvētos klubus, spēlētāji ne ar ko īpašu neizceļas, tāpēc rodas šaubas vai izlasē ir vajadzīgs tik augsta kalibra speciālists," sarunā ar laikrakstu norādīja LFF valdes loceklis Artūrs Zakreševskis. "Stojanovičs ir kvalificēts treneris, bet ar šā brīža spēlētājiem mums mērķtiecīgi tērēt tik lielas naudas summas nav nepieciešams."

"Slaviša saņem lielāko algu, kādu jebkad trenerim esam maksājuši. Ņemot vērā mūsu finansiālo situāciju, piesaistīt vietējo speciālistu būtu lētāk, bet mēs to darītu ne tikai taupības nolūkos, tā šiem treneriem būtu arī lieliska iespēja iegūt pieredzi."

Tiek vēstīts, ka uz Stojanoviča apstiprināšanu amatā uzstāja iepriekšējais LFF prezidents Kaspars Gorkšs, bet šobrīd no astoņiem valdes locekļiem, seši skaidri ir pauduši nostāju, ka darbu vajadzētu pārņemt vietējam speciālistam. Starp reālākajiem kandidātiem tiek piesaukti Dainis Kazakevičs, tāpat gatavību vadīt komandu izteicis valstī ilgi strādājušais Tamazs Pertija. Šī amata kandidātu lokā varētu tikt iekļauts arī Viktors Dobrecovs, kurš novembrī pameta Lietuvas komandu "Atlantas", kas ir ierauta spēļu sarunāšanas skandālā.

Decembrī notikušajā LFF kongresā galvenā trenera maiņas jautājums netika izskatīts, bet jauni pavērsieni, iespējams, gaidāmi 20.janvārī paredzētajā sēdē.

Neraugoties uz Latvijas izlases vājo sniegumu aizvadītāja 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklā, Stojanovičam ir arī izdevies paveikt vairākas pozitīvas lietas. Viņš izveidoja iekšējos kārtības noteikumus, kas paredz to, kā spēlētājiem būtu jāuzvedas publiskās vietās un sarunās ar medijiem, tāpat tajos atrunāti ģērbšanās noteikumi un citas būtiskas lietas. Speciālista vadībā sastāvs kļuva arī nedaudz "svaigāks" - aizvadītajā ciklā debiju izlasē piedzīvoja Antonijs Černomordijs, Aleksejs Grjaznovs, Mārtiņš Ķigurs, Ēriks Punculs, Daniels Ontužāns, Boriss Bogdaškins un Armands Pētersons.

Tāpat Stojanovičam izdevās pārtraukt neveiksmju sēriju, ar 1:0 uzvarot Austriju, Latvijas izlasei izcīnot pirmo panākumu pēdējās 17 spēlēs.

Par "vienpadsmit vilkiem" dēvētā komanda kvalifikācijas ciklā zaudēja deviņās spēlēs. Martā Latvija viesos ar 1:3 piekāpās Ziemeļmaķedonijai, bet pēc tam cienījamā mačā ar 0:2 atzina Polijas pārākumu. Nākamās divas spēles notika savā laukumā, kur tika parādīts blāvs sniegums, kā rezultātā piedzīvots 0:3 zaudējums pret Izraēlu un 0:5 - pret Slovēniju. Septembrī viesos ar 0:6 tika piedzīvota sagrāve pret Austriju un savās mājās ar 0:2 zaudēts Ziemeļmaķedonijai. Savukārt oktobrī savā laukumā tika zaudēts 0:3 Polijai un viesos piedzīvota neveiksme 1:3 pret Izraēlu.

Latvijas valstsvienība Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) rangā atrodas necilajā 143.vietā.

Martā par Latvijas izlases galveno treneri tika apstiprināts serbu speciālists Slaviša Stojanovičs. Pirms nepilna gada no izlases galvenā trenera amata nolēma atkāpties somu speciālists Miksu Pātelainens, kurš komandu vadīja vien kopš maija jeb mazāk nekā astoņus mēnešus.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu