Basketbola klubs "Liepāja" atlaiž Šeļakovu

Andrejs Šeļakovs.

FOTO: https://www.facebook.com/LiepajasBasketbols/

"Pafbet" Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) komanda "Liepāja" veikusi vairākas izmaiņas sastāvā, šķiroties no pieredzējušā centra spēlētāja Andreja Šeļakova.

31 gadu vecais Šeļakovs šajā sezonā laukumā devās 16 mačos, kuros vidēji nospēlēja nepilnas 26 minūtes, guva 8,7 punktus, izcīnīja 8,3 atlēkušās bumbas un bloķēja 1,0 metienu.

"Vēlamies teikt lielu paldies par profesionālu attieksmi un augsto darbu kultūru, un būt kā paraugam mūsu jaunajiem spēlētājiem spēles laukumā un ārpus tā. Vēlam veiksmi turpmākajā basketbolista karjerā," teikts komandas paziņojumā.

Šeļakovs iepriekšējo sezonu pavadīja Ukrainas komandā Odesas "Dinamo", kuras sastāvā 31 spēlē vidēji guva 6,7 punktus, izcīnīja 5,4 atlēkušās bumbas un veica 1,4 rezultatīvas piespēles.

Tāpat viņš ir spēlējis "ASK Rīga", "VEF Rīga", "Barons Kvartāls", "Jēkabpils", "Betsafe"/"Liepāja" un "Jūrmala" komandās Latvijā kā arī Spānijā, Ukrainā, Kosovā, Lietuvā un Polijā.

Jau iepriekš komanda šķīrās no Troja Bārnīsa, taču vēju pilsētas komandu papildinājuši trīs jauni basketbolisti.

Kā pirmais komandai pievienojās 1994.gadā dzimušais serbu centra spēlētājs Radoslavs Pekovičs, kurš iepriekš spēlējis vairākās Serbijas komandās ("Crvena Zvezda", "FMP", "Tamiš"), Ziemeļmaķedonijas "Kumanovo", Krievijas Sanktpēterburgas "Spartak", bet kā pēdējā komanda šajā sezonā bija Lietuvas "Džūkija".

Otrs pastiprinājums ir 1999.gadā dzimušais lietuviešu spēka uzbrucējs Toms Butrims, kuram paredzēts spēles laiks arī "Liepāja"/LSSS komandā. Pēc ierašanās Liepājā, domājot par junioru komandu, viņam radās iespēja trenēties ar pirmo komandu. Šajos treniņos viņš pievērsa galvenā trenera Braņislava Vičentiča uzmanību, liekot lielas cerības uz viņu kā pirmās komandas spēlētāju. Pēc trenera Vičentiča domām, tieši šādas īpašības komandai pietrūka, lai uzvarētu sarežģītas spēles. 

Uzbrucēju rindas papildina 31 gadu vecais serbs Stefans Sinovečs, kuram iepriekšējā darba vieta bija Lietuvas komanda Panevēžas "Lietkabelis". Viņš karjeras laikā spēlējis arī tādās pazīstamās komandās kā Belgradas "Partizan" un Južnijas "Himik", kā arī spēlējis Skopjes MZT, Belgradas "Mega", Nove Mesto "Krka" un citās Adrijas līgas vienībās.

Tikmēr laikraksts "Kurzemes Vārds" ziņo, ka par komandas ģenerālmenedžeri kļuvis lietuvietis Jons Vainausks.

"Liepājas" komanda ar četrām uzvarām 17 spēlēs ir priekšpēdējā starp 15 Latvijas-Igaunijas līgas komandām. 

Uz augšu