Bertāna atgriešanās spēlē "Wizards" uzveic NBA šobrīd vājāko komandu

Dāvis Bertāns
Dāvis Bertāns Foto: EPA/Scanpix

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns piektdien guva 14 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta spēlē, atgriežoties laukumā pēc deviņu spēļu izlaišanas traumas dēļ.

Vašingtonas "Wizards" komanda savā laukumā ar rezultātu 111:101 (30:21, 26:30, 25:28, 30:22) pārspēja Atlantas "Hawks".

Bertāns šajā mačā laukumā pavadīja 21 minūti un astoņas sekundes, kuru laikā realizēja 2 no 4 divpunktu metieniem, 3 no 8 tālmetieniem un vienīgo soda metienu.

Tāpat viņš izcīnīja 7 atlēkušās bumbas, veica 1 rezultatīvu piespēli, un 2 reizes pārkāpa noteikumus.

"Wizards" ar Bertānu laukumā iemeta par 21 punktu vairāk nekā ielaida. Tas bija labākais +/- rādītājas Vašingtonas komandā.

Savukārt cits Latvijas basketbolists Anžejs Pasečņiks šajā mačā laukumā pavadīja 20 minūtes un 29 sekundes, kuru laikā viņš guva 6 punktus.

"Wizards" sastāvā Pasečņiks realizēja 2 no 8 divpunktu metieniem un 2 no 4 soda metieniem.

Tāpat viņš izcīnīja 6 atlēkušās bumbas, pārtvēra 1 bumbu, un 2 reizes pārkāpa noteikumus.

"Wizards" ar Pasečņiku laukumā iemeta par 8 punktiem vairāk nekā ielaida.

Ar 29 punktiem "Wizards" komandā rezultatīvākais bija Džordans Makrejs, kurš arī izcīnīja 8 bumbas zem groziem un veica 6 rezultatīvas piespēles.

Vēl "Wizards" sastāvā izcēlās Trojs Brauns juniors, kurš guva 18 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas.

"Hawks" vienībā 19 punktus guva Trejs Jangs, bet Džons Kolinss iemeta 15 punktus un savāca 15 atlēkušās bumbas pie groziem.

Ceturtās ceturtdaļas vidū "Wizards" vēl atradās iedzinējos, taču izdevās veikt 17:4 izrāvienu un izcīnīt uzvaru pret līgas šobrīd vājāko komandu.

"Wizards" ar 13 uzvarām 38 spēlēs ieņem 11. vietu Austrumu konferencē, bet "Hawks" ar bilanci 8-31 ir pēdējā Austrumos un arī visā līgā kopumā.

Atlantas vienība piedzīvoja 14. zaudējumu pēdējos 16 mačos.

Citā spēlē Rodions Kurucs palīdzēja Bruklinas "Nets" komandai ar rezultātu 117:113 pārspēt Maiami "Heat".