Merzļikinam zvaigžņu stunda Lasvegasā - pirmā "sausā" uzvara NHL

Elvis Merzļikins
Elvis Merzļikins Foto: AP/Scanpix

Latvijas hokeja vārtsargs Elvis Merzļikins svētdien izcīnīja savu pirmo "sauso" uzvaru Nacionālajā hokeja līgā (NHL).

Kolumbusas "Blue Jackets" izbraukumā ar rezultātu 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) pārspēja Vegasas "Golden Knights".

Merzļikins atvairīja visus 27 pretinieku metienus un tika atzīts par spēles pirmo jeb spožāko zvaigzni.

Pēc mača beigu sirēnas Merzļikins hokeja nūju uzspēlēja kā ģitāru, svinot karjerā pirmo "sauso" uzvaru.

"Blue Jackets" pirmais vārtsargs Jonass Korpisalo pagājušā gada nogalē guva traumu, kuras dēļ viņš nevarēs spēlēt 4 līdz 6 nedēļas.

Līdz ar to jau septīto spēli pēc kārtas "Blue Jackets" vārtus sargāja Merzļikins, bet rezervē bija cits Latvijas hokejists Matīss Kivlenieks.

Šajos septiņos mačos ar Merzļikinu vārtos "Blue Jackets" komanda izcīnījusi piecas uzvaras.

Lasvegasā aizvadītajā mačā pirmā perioda beigās Emils Bemstroms guva vārtus skaitliskajā vairākumā, izvirzot "Blue Jackets" vadībā 1:0.

Savukārt otrā perioda sākumā pārsvaru dubultoja Pjērs Luks Dibuā, kurš šosezon ir "Blue Jackets" rezultatīvākais spēlētājs ar 34 punktiem (15 vārti + 19 piespēles).

Trešās trešdaļas sākumā Reilijs Smits trāpīja pa vārtu stabu, cenšoties ripu ieraidīt Merzļikina cietoksnī, tomēr veiksme bija Latvijas hokejista sabiedrotā.

Trešā perioda vidū precīzs bija Aleksandrs Vennbergs, kurš vārtus nebija guvis kopš 21. oktobra. Viņam šis ir otrais vārtu guvums šosezon.

"Blue Jackets" ar 52 punktiem ieņem 9. vietu Austrumu konferences kopvērtējumā, bet "Golden Knights" ar 53 punktiem ierindojas 6. pozīcijā Rietumos.