Latvijas kamaniņu braucējiem piektā vieta PK posma stafetē

LETA

Latvijas kamaniņu sporta komanda, kuras sastāvā bija Kendija Aparjode, Kristers Aparjods un Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš svētdien Altenbergā izcīnīja piekto vietu Pasaules kausa sezonas ceturtā posma stafetes sacensībās.

Uzvaru svinēja Krievijas komanda, kuras sastāvā bija Tatjana Ivanova, Semjons Pavļičenko un Aleksandrs Deņisevs/Vladislavs Antonovs. Krievi trasi veica divās minūtēs un 22,517 sekundēs, labodami trases rekordu stafetē.

Nieka 0,013 sekundes zaudēja Vācijas komanda, turklāt finišā neveiksmi piedzīvoja Fēliks Lohs, vāciešiem, iespējams, zaudējot zelta godalgu. Tikmēr trešajā pozīcijā esošie austrieši atpalika 0,103 sekundes.

Ceturtā bija Austrijas komanda, kas par 0,028 sekundēm apsteidza Latviju, bet pirmo sešinieku noslēdza ASV. Latvieši uzvarētājiem zaudēja 0,354 sekundes, bet goda pjedestāls bija 0,251 sekundes attālumā.

Stafetē piedalījās 12 komandas.

Sezonas pirmajā posmā komandas stafetē, kur Latviju pārstāvēja brāļi Šici, Aparjods un Ulla Zirne, izdevās izcīnīt piekto vietu. Pasaules kausa kopvērtējumā stafetē līdere ar 170 punktiem ir Itālija, tālāk ar 155 punktiem ir Vācija, kurai ar 146 un 145 punktiem seko Krievija un Austrija, bet Latvija ar 110 punktiem ir piektā.

Pirms tam sieviešu sacensībās Aparjode izcīnīja piekto vietu, Elīza Cauce bija devītā, Zirne finišēja 13.pozīcijā, bet jaunā kamaniņu braucēja Elīna Ieva Vītola bija 20.vietā.

Nākamajā nedēļas nogalē Lillehammerē, Norvēģijā, norisināsies Eiropas čempionāts, kas reizē būs arī piektais posms, bet janvāra pēdējā nedēļas nogalē pasaules labākie kamaniņu braucēji pulcēsies Siguldā uz sezonas sesto posmu.

Septītais posms norisināsies Oberhofā, Vācijā februāra pirmajā nedēļas nogalē, bet sezonas kulminācija gaidāma 14. līdz 16.februārī, kad Soču olimpiskajā trasē tiks sadalītas pasaules čempionāta godalgas. Astotais posms februāra otrajā pusē notiks Altenbergā, Vācijā, bet sezonas noslēdzošais devītais posms tiks aizvadīts Kēnigszē.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu