"Barcelona" atlaiž galveno treneri Valverdi

Ernesto Valverde.

FOTO: Reuters / Scanpix

Ernesto Valverde pirmdien atbrīvots no futbola kluba "Barcelona" galvenā trenera amata, un viņa vietā iecelts Kiki Setjens, teikts "Barcelona" paziņojumā.

Valverde Spānijas klubu vadīja kopš 2017.gada, un ar viņu pie komandas stūres komanda divos ar pusi gados izcīnīja divas uzvaras Spānijas čempionātā, taču tika piedzīvotas divas sarūgtinošas neveiksmes pret "Roma" un "Liverpool" UEFA Čempionu līgā.

""Barcelona" publiski izsaka pateicību Valverdem par viņu profesionalitāti un nodošanos darbam kluba labā," vienība pauda oficiālā paziņojumā.

Pirmā darba diena "Camp Nou" stadionā 61 gadu vecajam Setjenam būs otrdien. Viņš 80.gadu vidū spēlēja Madrides "Atletico" rindās un kļuva slavens ar izteicienu: "Atdotu savu mazo pirkstiņu par to, lai būtu varējis spēlēt Johana Kruifa vadītajā "Barcelona" vienībā."

Viņa vadībā Seviļas "Real Betis" pirms divām sezonām startēja Eiropas līgā, taču pagājušās sezonas beigās tika atbrīvots no komandas par turpmāko panākumu trūkumu. Jau 2019.gada pirmajā pusē klīda runas par viņa iespējamo pārcelšanos uz Barselonas klubu, taču par komandas treneri Setjens kļuva vien pirmdien.

Pirmdien Valverde vēl vadīja komandas treniņu, bet vēlāk viņam bija tikšanās ar kluba prezidentu Hosepu Mariju Bartomeu. Pēc tam kluba vadība ilgā sēdē diskutēja par iespējamo Valverdes pēcteci, piesaucot trīs speciālistu vārdus.

Kluba prezidenta favorīts bija bijušais Totenhemas "Hotspur" vadītājs Mauriso Početino, taču viņš jau iepriekš bija izslēdzis šādu iespēju savu saišu ar konkurentu klubu Barselonas "Espanyol" dēļ.

Arī pašreizējais "Barcelona" otrās vienības vadītājs Fransisko Havjers Garsia Pimienta tika minēts kā iespējamais "ugunsgrēka" dzēsējs. Tomēr galu galā kā drošākais kandidāts tika izvēlēts Setjens.

Pēc ceturtdienas zaudējuma Spānijas Superkausa finālā Madrides "Atletico" kluba pārstāvji devās uz Kataras galvaspilsētu Dohu, lai piedāvātu uzņemties komandas trenēšanu ilggadējam Barselonas kluba pussargam Šavjeram Ernandesam Kreusam jeb Šavi, taču viņš atteicās.

Tāpēc par pārsteigumu tiek uzskatīti līguma garums divi ar pusi gadi, par kādu puses vienojušās.

Savukārt Valverde negrasījās atkāpties no amata, un viņam pienākas nauda par šīs sezonas atlikušo daļu un vēl vienu līguma gadu.

Valverde kopš 2003.gada janvāra ir kļuvis par pirmo pēc Nīderlandes speciālista Luisa van Gāla sezonas vidū atlaisto "Barcelona" galveno treneri.

Uz augšu
Back