Melbārdis: Biju gatavs trenera lēmumam

Oskars Melbārdis

FOTO: Artūrs Krūmiņš/TVNET

Olimpiskais medaļnieks Oskars Melbārdis šobrīd vēl nav gatavs atgriezties Pasaules kausa sacensību apritē, sarunā ar TVNET atzina Latvijas bobsleja pilots.

Melbārdis pagājušajā sezonā nestartēja savainojuma dēļ. Šosezon viņš sacensību apritē atgriezies kā nomināli Latvijas trešais bobsleja pilots aiz Oskara Ķibermaņa un Ralfa Bērziņa, startējot otrā līmeņa sacensībās Eiropas kausā.

"Pēc gada pārtraukuma grūtākais ir atgūt fizisko sagatavotību iepriekšējā līmenī. Vasarā divus mēnešus ar treniņiem bija švaki. Manuprāt, tas šobrīd ir lielākais robs," sacīja Melbārdis.

"Arī braukšanā ir nianses, kas ir jāatgūst. Tagad jau ir pabraukts Eiropā vairākās trasēs, tāpēc ir jau pierasts un nav vairs tik traki. Kopumā ar braukšanu sokas normāli," teica bobslejists.

TVNET septembrī Siguldā apmeklēja vienu no bobslejistu fiziskās sagatavotības treniņiem. Melbārdis skriešanas vingrinājumos ātrumā manāmi atpalika no pārējiem.

"Septembrī tikai tā nopietni sāku trenēties. Jūlijā un augustā bija švaki ar treniņiem. Vasarā sanāca neveiksmīga muguras trauma, bet šobrīd jau ir labi."

Vai ir izdevies sacensībās atgūt patīkamas sajūtas, vai tomēr pirms startiem nākas sevi motivēt?

"Pēdējais lielais starts tomēr bija olimpiskajās spēlēs (2018. gada februārī Phjončhanā). Nav viegli būt motivētam, kaut gan sacensības es nešķiroju - Eiropas vai Pasaules kauss. Bija diezgan grūti saņemties, taču tagad ir labi."

Eiropas kausā aizvadīti pieci posmi. Divnieku sacensībās Melbārids kopā ar stūmēju Intaru Dambi trīsreiz kāpis uz goda pjedestāla (viena pirmā un divas otrās vietas), ieguvis 4. un arī 19. vietu, kad tika piedzīvots kritiens.

Savukārt četrinieku sacensībās stūmēju sastāvs vairākkārt mainījās, mačos iesaistot jaunos bobslejistus. Pagaidām nevienā posmā nav izdevies kāpt uz goda pjedestāla, labākais rezultāts ir 5. vieta.

"Četriniekos iesaistījās jaunie džeki. Kopumā jau nebija ne vainas. Tomēr viņi ir jauni džeki, kuri vēl tikai mācās - vienā braucienā kaut kas sanāk, otrā kaut kas ne. Arī pašam bija kļūdas. Džeki ir sakarīgi, viss ir kārtībā."

Melbārdis apmierinoši vērtē sezonu divnieku sacensībās, bet četriniekos viņš vēlētos labākus rezultātus.

"Četriniekos gribētos mazliet labākus rezultātus. Divniekos ir labi, kaut arī bija viens kritiens," nedaudz pasmejoties, teica Melbārdis.

"Divniekos kamanas stumj Intars Dambis, kurš ir ļoti pieredzējis. Arī pašam četriniekos braucieni nesanāca tik labi, kā gribētos," atzina pilots.

Pagājušajā nedēļā šobrīd Latvijas vadošais pilots Ķibermanis guva kājas traumu, kuras dēļ viņam varētu nākties mēnesi iztikt bez sportošanas.

Vai Melbārdis ir pārrunājis ar Latvijas izlases galveno treneri Sandi Prūsi varbūtību, ka viņš no Eiropas kausa pārceļas uz Pasaules kausu?

"Nē, neesam to apsprieduši. Šķiet, ka nav man arī baigā jēga dzīties turp, mēs no tā neko neiegūsim. Domāju, ka viņš (Ķibermanis) mēģinās braukt, bet es gan nezinu, cik nopietna ir trauma. Iespējams, ka viņš mēģinās vismaz kādus punktus izcīnīt. Galvenais, lai viņš neiedzīvojas vēl lielākā traumā."

Šajā nedēļas nogalē, 18. un 19. janvārī, Eiropas kausa posms notiks Siguldas trasē. Melbārdis atzīst, ka mājas trasē ir Latvijas bobslejistiem jāpacenšas iepriecināt gan pašiem sevi, gan līdzjutējus. 

"Protams, atbildība ir liela - tā tomēr ir mājas trase. Droši vien līdzjutēji gaidīs labus rezultātus. Arī mums pašiem gribas labi nostartēt, sasniegt pēc iespējas labāku rezultātu. Pagaidām esmu mierīgs. Tad jau redzēs, kā būs sestdien un svētdien."

Patlaban 31 gadu vecais Melbārdis ir tituliem bagātākais Latvijas bobsleja pilots. Tomēr šobrīd viņam ir jāsamierinās ar nomināli trešā pilota lomu.

Treneri pirms sezonas nolēma, ka Melbārdis līdz gadu mijai startēs Eiropas kausā, bet pēc tam varbūt atgriezīsies Pasaules kausa apritē. Tomēr izlases galvenais treneris Sandis Prūsis nolēma, ka šāda pāreja tomēr nenotiks.

"Ar trešā pilota lomas pieņemšanu nekādu problēmu nav. Šobrīd neesmu gatavs, tāpēc startēju Eiropas kausā. Man šobrīd nav tāda fiziskā sagatavotība, lai startētu Pasaules kausā un cīnītos par augstām vietām," atzīst Melbārdis. 

"Starts ir diezgan noteicošs. Biju gatavs trenera lēmumam. Man jāturpina strādāt un pierādīt sevi. Tagad jāsāk ar Siguldu, kur jācenšas parādīt sevi no labākās puses, cik vien šobrīd spēju. Tad jau redzēs, kā viss tālāk izvērtīsies."

Šonedēļ gaidāmais Eiropas kausa posms šogad nebūs vienīgās starptautiskās bobsleja un skeletona sacensības Siguldā, jo pēc mēneša (no 14. līdz 16. februārim) paredzēts Pasaules kausa izcīņas sezonas pēdējais posms. Tas vienlaikus būs arī Eiropas čempionāts gan bobslejā divniekiem, gan skeletonā.

Februāra vidū Siguldā arī tiks pasniegtas 2014. gada Soču olimpisko spēļu medaļas, jo pēc Krievijas bobslejistu diskvalifikācijas Melbārdim pienākas divas godalgas - ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Jāni Strengu un Arvi Vilkasti zelts četriniekos un bronza divniekos kopā ar Dreiškenu.

Melbārdis pērn februārī intervijā TVNET norādīja, ka viņam emocijas atmiņā paliks par izcīnīto sudrabu četriniekos, tomēr Siguldā gaidāmā medaļu pasniegšana varētu raisīt saviļņojumu, ja klātienē būs daudz līdzjutēju.

"Ceru, ka pēc medaļu pasniegšanas beigsies šī saruna un šie jautājumi (smejas). Gan jau būs patīkamas sajūtas. Droši vien būs sanākuši skatītāji, varbūt medaļu pasniegšanas ceremonijā būs saviļņojums, kaut kādas emocijas. Šajā jautājumā gan neesmu iesprindzis."

Uz augšu
Back