Spītējot traumai, Ķibermanis turpinās startēt

LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Oskars Ķibermanis
Oskars Ķibermanis Foto: Viesturs Lācis/bobslejs.lv

Neraugoties uz gūto kājas traumu, bobsleja pilots Oskars Ķibermanis turpinās startēt Pasaules kausa (PK) posmos, sarunā ar laikrakstu "Diena" norādīja Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis.

Savainojumu Ķibermanis guva svētdien Pasaules kausa ceturtā posma četrinieku sacensībās Francijas trasē Laplaņā, pastiepjot kājas muskuli. Tas gan netraucēja ekipāžai finišēt trešajā vietā.

"Izbrīnu tas izraisa tiem, kuri pavirši ieskatās protokolos. Pārsvarā visu valstu ekipāžas brauca ar divnieku kamanām, kamēr Ķibermanis sēdēja četrinieku "bobā"," sarunā ar laikrakstu "Diena" par treniņbraucieniem Īglsas trasē stāstīja Latvijas izlases galvenais treneris Prūsis.

Izlases galvenais treneris, runājot par Ķibermani, nepārteicās, jo sportists tiešām jau no paša starta sākuma sēdēja kamanās, lai neiedzīvotos vēl smagākā savainojumā.

"Šobrīd es patiešām nevaru kaut ko prognozēt," neziņā par gaidāmo bija Prūsis.

"Sākotnēji teiktais, ka šādos gadījumos kā minimums četras nedēļas nedrīkst noslogot vārīgo vietu, ir patiesība. Var jau būt, ka viņš sajūtas labāk un grib mēģināt skriet, bet tas būtu vieglprātīgi - Īglsā mēģināt iestumt kamanas."

Šo apstākļu dēļ paredzams, ka Ķibermanis gaidāmajā Pasaules kausa posmā gan divnieku, gan četrinieku braucienos jau no paša sākuma sēdēs kamanās, kamēr viņa partneri centīsies paveikt neiespējamo - sasniegt puslīdz labu starta laiku.

"Mums nav tādas pieredzes, tāpēc es neņemšos prognozēt, uz kādu vietu varētu cerēt Ķibermaņa ekipāža," piesardzīgs par rezultātu pareģošanā bija Prūsis.

"Skaidrs, ka divnieku mačos būs sarežģīti tikt pie otrā brauciena, jo Īglsā startam gatavojas 26 ekipāžas. Četrinieku sacensībās savulaik Kēnigszē Niko Valters sēdēja kamanās un viņa ekipāža, šķiet, ieņēma sesto vietu. Jāņem gan vērā, ka Kēnigszē starta ieskrējienam nav tik liela nozīme kā Īglsā."

Paredzams, ka Latvijas izlase nepieņems lēmumu atsaukt Ķibermaņa ekipāžu no kādām Pasaules kausa sacensībām, jo neaizvadīti posmi komandai var maksāt pārāk dārgi. Pat ar nepilnu sastāvu izlasei katrās sacensībās ir iespēja izmēģināt jaunu tehniku, kā arī censties sasniegt puslīdz labu laiku, lai sezonas svarīgākajās sacensībās būtu pēc iespējas augstāka vieta.

Tāpat komanda jau iepriekš ir saplānojusi sezonas kalendāru un budžetu, tāpēc veikt šāda veida izmaiņas būtu arī finansiāli neizdevīgi.

Iepriekš tika pieļauta iespēja, ka Ķibermani nomainītu pieredzējušais Oskars Melbārdis, kurš šosezon startē Eiropas kausa sacensībās.

Šosezon Ķibermanis divnieku sacensībās izcīnīja vienu sudraba medaļu, bet četrinieku posmos viņš uz pjedestāla stājies trijos no pieciem etapiem. Pēdējā posmā Laplaņā viņa vadītajam četriniekam izdevās izcīnīt Bronzu.

Pēc sacensībām Īglsā sezona turpināsies Kēnigszē, februāra ievadā būs posms Sanktmoricā, bet mēneša vidū ledusrenes sportisti cīnīsies Siguldā, kur dalīs arī Eiropas čempionāta medaļas četrās disciplīnās, izņemot bobsleja četriniekus, kuri par Vecā kontinenta godalgām cīnīsies Vinterbergā. Sezona noslēgsies februāra beigās/marta sākumā ar pasaules čempionātu Altenbergā.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu