Kamaniņu braucējs Bērziņš Jaunatnes olimpiskajās spēlēs izcīna uzvaru

Kamaniņu braucējs Gints Bērziņš FOTO: Ilmārs Znotiņš (Latvijas Kamaniņu sporta federācija)

Latvijas kamaniņu braucējs Gints Bērziņš sestdien Šveicē izcīnīja uzvaru Jaunatnes ziemas Olimpiādē, kamēr Kaspars Rinks ierindojās sestajā pozīcijā.

Bērziņš pirmajā braucienā startā sasniedza sesto ātrāko laiku, bet finišēja kā pirmais. Otrajā braucienā viņš startā bija piektais ātrākais, bet atkal palika nepārspēts braucienā, kā rezultātā izcīnīta pirmā vieta. Bērziņš bija vienīgais sportists, kuram abos braucienos izdevās attīstīt 124 kilometru stundā lielu ātrumu.

Otrajā vietā, līderim zaudējot 0,184 sekundes, bija Krievijas sportists Pāvels Repilovs, bet bronza vācietim Timonam Grankagnolo, kurš Bērziņam zaudēja 0,791 sekundi.

Otrs Latvijas sportists Rinks pirmajā braucienā bija septītais, bet otrajā pakāpās vietu augstāk, divu braucienu summā izcīnot sesto pozīciju.

Kopumā vieninieku sacensībās piedalījās 27 sportisti.

Sestdien sacensību turpinājumā uz starta dosies arī dāmu divnieku ekipāžas, kur Latviju pārstāvēs Viktorija Ziediņa un Elizabete Selīna Zvilna.

Šorttrekā 1000 metru distancē Latvijas sportiste Anna Jansone priekšskrējienā finišēja otrā ar laiku minūte un 45,697 sekundes, bet ceturtdaļfinālā - trešā ar laiku minūte un 41,144 sekundes, ierindojoties 12.vietā 29 sportistu konkurencē.

Vīriešiem šajā distancē Māris Jānis Šternmanis priekšskrējienā finišēja ceturtajā vietā, uzrādot laiku minūte un 38,222. Kopvērtējumā viņam 30.vieta 32 sportistu vidū.

Distanču slēpošanā sestdien sprinta sacensībās brīvajā stilā sievietēm kvalifikācijā 56.vietu ieņēma Samanta Krampe, kura finišēja piecās minūtēs un 57,92 sekundēs, līderei kvalifikācijas sacensībās šveicietei Siri Vigere zaudējot 14,01 sekundi. Otra Latvijas dalībniece Kristīne Brunere ierindojās 72.vietā 80 dalībnieču vidū, no Vigeres atpaliekot par 50,7 sekundēm.

Savukārt kērlingā jaukto komandu sacensībās Norvēģijas/Latvijas komanda, kurā startēja Ingeborga Forbregda un Ričards Vonda, ar 5:10 piekāpās Dānijas/Ķīnas komandai, bet Latvijas/Jaunzēlandes komanda ar Annu Lasmani un Viljamu Bekeru ar 10:4 pārspēja Šveices/ASV komandu.

Citos sporta veidos Latvijas sportisti sestdien piedalīsies arī šorttreka, distanču slēpošanas un kērlinga jaukto komandu sacensībās.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka kamaniņu braucēji Kaspars Rinks un Ardis Liepiņš piektdien Šveices pilsētā Sanktmoricā izcīnīja otro vietu Jaunatnes olimpisko spēļu divnieku sacensībās.

Latvijas kamaniņu divnieks Rinks un Liepiņš pirmajā braucienā uzrādīja trešo ātrāko starta laiku, bet trasē padevās labs sniegums, kā rezultātā izcīnīta otrā vieta. Otrajā braucienā Latvijas duets sasniedza trešo ātrāko starta laiku un atkal izcīnīja otro vietu, kas iegūta arī divu braucienu summā.

Savukārt Justīne Maskale pirmajā braucienā bija septītā, bet otrajā finišēja ar 11.ātrāko laiku, divu braucienu summā ieņemot desmito pozīciju. Vietu zemāk bija Zane Kaluma, kura pirmajā braucienā izcīnīja desmito vietu, bet otrajā finišēja pozīciju zemāk, kas kopsummā deva 11.vietu.

Latvija spēlēs ir pārstāvēta ar 30 sportistiem deviņos sporta veidos - biatlonā, bobslejā, skeletonā, kamaniņu sportā, distanču un kalnu slēpošanā, šorttrekā, kērlingā, kā arī 3x3 jaukto komandu hokeja turnīrā.

Lielākā pārstāvniecība ir kamaniņu sportā, kur ir pilna komanda - septiņi sportisti, biatlonā startē seši jaunie sportisti, pa diviem pārstāvjiem ir bobslejā un skeletonā. Distanču un kalnu slēpošanas sacensībās startē attiecīgi četri un divi jaunie slēpotāji, kērlinga turnīrā jauktajām komandām piedalās četri sportisti, šorttrekā - divi, bet viena pārstāve ir 3x3 jaukto komandu hokeja turnīrā, kur komandas tiek veidotas no vairāku valstu sportistiem un Latvijas pārstāve ir vārtsardze.

Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs iepriekš ir startējuši tādi tagad zināmi sportisti kā kamaniņu braucēji- Ulla Zirne un Kristers Aparjods, bobsleja pilots Oskars Ķibermanis, daiļslidotāji - Deniss Vasiļjevs un Diāna Ņikitina, kā arī distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka.

III Jaunatnes ziemas olimpiskās spēles Lozannā norisinās līdz 22.janvārim. Kopumā sacensībās piedalās vairāk kā 1100 jauno sportistu no 70 pasaules valstīm, vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Olimpisko spēļu sacensību programmā ir iekļautas astoņu ziemas sporta veidu 16 disciplīnas, kurās tiek sadalīts 81 medaļu komplekts.

Uz augšu
Back