Latvijas kamaniņu stafetes komanda Ziemas jaunatnes Olimpiādē izcīna bronzu

LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Gints Bērziņs
Gints Bērziņs Foto: Mareks Gaļinovskis

Latvijas kamaniņu stafetes komanda, kuras sastāvā startēja Gints Bērziņs, Justīne Maskale, Kaspars Rinks un Ardis Liepiņš pirmdien Šveicē izcīnīja bronzu Jaunatnes ziemas Olimpiādē.

Latvijas komandā pirmo etapu brauca Maskale, kura finiša līniju sasniedza ar trešo labāko laiku. Stafeti pārņēmušais Bērziņš demonstrēja ātrāko reakcijas laiku un trasi izbrauca pirmais, bet divnieku ekipāža Rinks/Liepiņš uzrādīja sesto ātrāko reakcijas laiku un finišēja trešajā pozīcijā. 

Uzvaru sacensībās svinēja Krievijas sportisti, kuri latviešus apsteidza par 0,822 sekundēm, bet otrās vietas ieguvējus vāciešus par 0,550 sekundēm.

Latvijas sportistiem šī bija jau ceturtā godalga Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs.

Sacensībās varēja piedalīties arī jauktās komandas, ceturto vietu izcīnot Itālijas/Kanādas braucējiem. Kanādas sportisti veica pirmo un pēdējo etapu, bet itālis Alekss Guflers brauca otrajā etapā. Šī jauktā komanda līderiem zaudēja 3,555 sekundes.

Pirmdien Latvijas sportisti piedalīsies arī monobobsleja, skeletona, distanču slēpošanas, šorttreka un kērlinga sacensībās.

Sestdien par olimpisko spēļu čempionu tika kronēts kamaniņu braucējs Gints Bērziņš, bet bronzu izcīnīja meiteņu divnieks Viktorija Ziediņa/Elizabete Selīna Zvilna. Piektdien puišu divniekos sudraba godalgu guva Kaspars Rinks/Ardis Liepiņš.

Latvija spēlēs ir pārstāvēta ar 30 sportistiem deviņos sporta veidos - biatlonā, bobslejā, skeletonā, kamaniņu sportā, distanču un kalnu slēpošanā, šorttrekā, kērlingā, kā arī 3x3 jaukto komandu hokeja turnīrā.

Lielākā pārstāvniecība ir kamaniņu sportā, kur ir pilna komanda - septiņi sportisti, biatlonā startē seši jaunie sportisti, pa diviem pārstāvjiem ir bobslejā un skeletonā. Distanču un kalnu slēpošanas sacensībās startē attiecīgi četri un divi jaunie slēpotāji, kērlinga turnīrā jauktajām komandām piedalās četri sportisti, šorttrekā - divi, bet viena pārstāve ir 3x3 jaukto komandu hokeja turnīrā, kur komandas tiek veidotas no vairāku valstu sportistiem un Latvijas pārstāve ir vārtsardze.

Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs iepriekš ir startējuši tādi tagad zināmi sportisti kā kamaniņu braucēji Ulla Zirne un Kristers Aparjods, bobsleja pilots Oskars Ķibermanis, daiļslidotāji Deniss Vasiļjevs un Diāna Ņikitina, kā arī distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka.

III Jaunatnes ziemas olimpiskās spēles Lozannā norisinās līdz trešdienai. Kopumā sacensībās piedalās vairāk kā 1100 jauno sportistu no 70 pasaules valstīm, vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Olimpisko spēļu sacensību programmā ir iekļautas astoņu ziemas sporta veidu 16 disciplīnas, kurās tiek sadalīts 81 medaļu komplekts.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu