"Riga" papildina sastāvu ar Kongo un Brazīlijas uzbrucējiem

Steniu Žuniors

FOTO: Andrejs Guļko (Riga FC)

Latvijas čempione "Riga" noslēgusi līgumu ar Brazīlijas uzbrucēju Steniu Žunioru un šajā pašā pozīcijā spēlējošo Kongo futbolistu Kuli Mbombo, ziņo klubs.

28 gadus vecais Brazīlijas priekšējās līnijas futbolists Žuniors pēdējos sešus gadus ir pavadījis Ziemeļmaķedonijas klubā "Škendija" un ir bijis viens no labākajiem šīs valsts čempionāta futbolistiem.

Futbolists var spēlēt gan kreisā, gan labā uzbrūkošā tipa futbolista pozīcijā. Profesionāla futbolista karjeras sākumposmā Žuniors pārstāvēja Brazīlijas komandu "Horizonte", kas tajā laikā spēlēja D sērijas čempionātā.

2013.gada februārī futbolists devās uz Bulgārijas čempionāta klubu Lovečas "Litex". Bulgārijā Žuniors piedalījās 13 spēlēs, kurās guva vienus vārtus. Tā paša gada vasarā uzbrucējs pārcēlās uz Ziemeļmaķedonijas čempionāta klubu Bitolas "Pelister". Šajā klubā 16 spēlēs brazīlietim tika septiņi vārti.

Ar šādu sniegumu Žuniors izpelnījās valsts vadošā kluba "Škendija" uzmanību. Tur brazīlietis nospēlēja pēdējos sešus gadus, kļūstot par vienu no čempionāta labākajiem futbolistiem. "Škendija" sastāvā Žuniors aizvadīja 211 spēles un guva 50 vārtus, no kuriem 40 gūti valsts čempionātā, pieci - Ziemeļmaķedonijas kausa izcīņā un pieci - Eiropas kausos.

"Škendija" sastāvā Žuniors spēlēja gan UEFA Čempionu līgas, gan UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīrā. 2016./2017.gada sezonā klubs aizkļuva līdz Eiropas līgas "play-off" kārtai, kur atzina Beļģijas "Gent" pārākumu. Astoņos mačos brazīlietis guva divus vārtus un divreiz rezultatīvi piespēlēja. Ziemeļmaķedonijas čempionāta 186 mačos Žuniors ir guvis 47 vārtus un 50 reizes rezultatīvi piespēlējis.

Tāpat "Riga" parakstījusi līgumu ar 23 gadus veco Kongo uzbrucēju Mbombo, kurš Eiropā uzspēlējis Beļģijā un Slovākijā, bet pagājušajā sezonā bija Kazahstānas čempionāta piektais labākais bombardieris.

Mbombo ir dzimis Kongo 1996.gada 10.maijā. Viņa pamatpozīcija ir centra uzbrucējs, un tieši šajā pozīcijā Mbombo spēlējis lielāko daļu savas karjeras. No savas dzimtās valsts komandas "AS Vita" uz Eiropu uzbrucējs pārcēlās 2016.gadā, kad pievienojās Beļģijas vadošā kluba "Anderlecht" sistēmai, kur līdz galvenajai komandai netika.

2017./2018.gada sezonā Mbombo spēlēja Beļģijas pēc spēka otrās līgas klubā "Beerschot-Wilrijk" un 16 mačos guva trīs vārtus. 2018./2019.gada sezonā īsu brīdi Mbombo pabija gan "Beerschot-Wilrijk", gan Slovākijas augstākās līgas klubā "Trenčin".

Par Mbombo izrāviena sezonu kļuva 2019.gads, kad viņš spēlēja Kazahstānas augstākās līgas klubā "Kaisar". Čempionātā Mbombo guva deviņus vārtus 26 spēlēs, kas bija piektais labākais rādītājs. Par īpašu panākumu komandai kļuva izcīnītā Kazahstānas kausa trofeja. Mbombo piecās kausa spēlēs guva vienus vārtus, izceļoties pusfināla pirmajā spēlē pret "Tobol". 

Uz augšu