Vējoņa piedāvātais LBS Padomes sastāvs apstiprināts pārliecinoši

Valdis Voins (no kreisās) un Raimonds Vējonis FOTO: Zane Bitere/LETA

Raimonda Vējoņa piedāvātais Latvijas Basketbola savienības (LBS) Padomes sastāvs pārliecinoši apstiprināts LBS biedru balsojumā.

(Plkst. 15.57 papildināts viss teksts.)

Vējonis otrdien biedru sapulcē tiks ievēlēts par LBS prezidentu uz turpmākajiem četriem gadiem.

Vējonis aizklātā balsojumā saņēma 34 balsis, bet viņa konkurente Anete Jēkabsone-Žogota tika pie 14 balsīm. Pirms tam savas uzrunas laikā kandidatūru atsauca trešais kandidāts Kaspars Cipruss.

Pēc tam atklātā balsojumā pārliecinoši tika atbalstīts Vējoņa piedāvātais LBS Padomes sastāvs. Par viņa piedāvāto Padomi balsoja 37, pret bija seši, bet trīs atturējās.

LBS Padomē ievēlēti Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta eksperts Kaspars Cipruss, basketbola kluba "Jelgava" valdes priekšsēdētājs Dins Ušvils, A/S "Valmieras Stikla šķiedra" un basketbola kluba "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" valdes loceklis Ģirts Vēveris, basketbola kluba "Jūrmala" valdes priekšsēdētājs Jānis Drulle, basketbola kluba "Liepāja" prezidents Jānis Vilnītis, Daugavpils domes izpilddirektors Igors Aleksejevs, bērnu un jauniešu basketbola skolas "Rīga" vadītājs Guntis Šēnhofs, treneris un maksibasketbola spēlētājs Kārlis Strēlis, bijušie LBS prezidenti Valdis Voins, Ojārs Kehris un Uldis Grāvītis, bijušais tiesnesis Arnis Ozols, biznesa augstskolas "Turība" valdes priekšsēdētājs Aldis Baumanis, Latvijas Universitātes sporta centra direktors Uģis Bisenieks, jurists Sandis Petrovičs, mārketinga kompānijas "Inspired Latvia" dibinātājs Rūdolfs Andersons un "OlyBet Sports Bar" vadītājs Gints Pakārklis.

Padomē būs arī četru Latvijas vadošo vīriešu basketbola klubu un vadošās sieviešu basketbola komandas pārstāvji, kuri vārdi šobrīd vēl nav zināmi.

Padomes sastāvs veidots, lai tajā būtu visu reģionu pārstāvji, augstskolu pārstāvji, tiesnešu, treneru un senioru pārstāvji, kā arī uzņēmējdarbības vides pārstāvji.

No iepriekšējās Padomes sastāva tajā vietu saglabājuši Grāvītis, Kehris, Strēlis un Voins. Jaunajā Padomē nav iekļuvuši Andris Ameriks, Solvita Āboltiņa, Mārtiņš Bondars, Māris Martinsons, Imants Parādnieks, Ilze Pētersone-Godmane, Aigars Kalvītis, Valdis Siksnis, Aigars Štokenbergs, Jānis Urbanovičs un Armands Garkāns.

Bijušais Latvijas Valsts prezidents Vējonis ir aktīvs "Ogres" kluba līdzjutējs un ir iesaistījies dažādās ar basketbolu saistītās aktivitātēs. Viņam ir vairāk nekā divu gadu desmitu pieredze sabiedrības pārvaldē, gan ministriju vadīšanā, gan Valsts prezidenta amatā.

Viņam atbalstu izteikuši Nacionālās basketbola asociācijas klubā Vašingtonas "Wizards" spēlējošie Anžejs Pasečņiks un Dāvis Bertāns, viņa tēvs un ilggadējs Valmieras kluba spēlētājs Dainis Bertāns, basketbola klubs "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola", Valmieras Bērnu sporta skola, Cēsu pilsētas Sporta skola, biedrība "Sporta Klubs Cēsu Basketbols", Rūjienas novada sporta skola un biedrība "Sporta klubs Rūjiena", kā arī Latvijas basketbola izlases saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks.

Pirmdien, 20.janvārī, LBS ģenerālsekretārs Edgars Šneps, kurš šo amatu ieņem kopš 2009.gada sākuma, paziņoja, ka basketbola saimniecībai vajadzīgs jauns ģenerālsekretārs. 

Prezidents tāpat kā LBS padome tiek vēlēts četru gadu periodam. Pašreizējā LBS prezidenta un padomes pilnvaru termiņš beidzas 2020.gada 27.janvārī.

Rīgas Ostas policijas priekšnieks un pašreizējais LBS vadītājs Valdis Voins jau iepriekš paziņoja, ka uz trešo termiņu nekandidēs. Viņš LBS prezidenta amatu ieņem kopš 2011.gada 2.februāra, organizācijas vadībā aizstājot ilggadējo prezidentu Ojāru Kehri. Iepriekšējās vēlēšanās 2016.gada janvārī viņš bija vienīgais kandidāts uz amatu un tika pārvēlēts vienbalsīgi.

Uz augšu
Back