Kazakeviča vadībā Latvijas izlase martā aizvadīs divas pārbaudes spēles

Latvijas futbola izlase

FOTO: Sanita Sparāne (Latvijas Futbola federācija)

Latvijas futbola izlase oficiālajos pavasara izlašu spēļu logos aizvadīs treniņnometni ārzemēs un divas pārbaudes spēles izbraukumā, trešdien paziņoja Latvijas Futbola federācija (LFF).

Vispirms valstsvienība 26. martā samēros spēkus ar Melnkalni, bet pēc tam 30. vai 31. martā aizvadīs maču pret Sanmarīno. Tās izlasei būs pirmās spēles jaunā galvenā trenera Daiņa Kazakeviča vadībā.

Uz treniņnometni ārzemēs Latvijas izlase izlidos 23. martā.

LFF vēsta, ka Latvijas izlase saņēma vairākus piedāvājums aizvadīt pārbaudes spēles ar citām Eiropas izlasēm, kā arī bija ielūgumi uz Āziju, taču pēc rūpīgas visu priekšlikumu izsvēršanas, novērtējot visus "par" un "pret", izvēle krita par labu mačiem ar Melnkalni (64. vieta FIFA rangā) un Sanmarīno (209. vieta FIFA rangā).

Šāds koncepts, ka vienas treniņnometnes laikā ir viena spēle ar spēcīgāku pretinieku un viena pret nomināli vājāku, uzskatāms par optimālu gan komandas attīstības, gan 2020. gada spēļu kalendāra kontekstā, vēsta LFF.

Ar Melnkalni Latvijas izlase spēlējusi vienu reizi, piedzīvojot neveiksmi ar 0:2. Savukārt ar Sanmarīno valstsvienība sacentusies četrreiz, gūstot trīs uzvaras un vienu neizšķirtu, kopējai vārtu starpībai esot 6:1.

Jau iepriekš ziņots Baltijas kausa izcīņas spēļu kalendārs jūnijā. Viss Latvijas izlases spēļu kalendārs būs zināms pēc UEFA Nāciju līgas grupu izlozēm marta sākumā.

Uz augšu