Pieredzējušais handbolists Klešniks atgriežas Vācijas bundeslīgā

FOTO: Twitter: @tbvlemgolippe

Latvijas nacionālās izlases handbolists Evars Klešniks pēc pāris gadu pārtraukuma pieņēmis lēmumu atgriezties vienā no pasaules spēcīgākajām handbola līgām Vācijas bundeslīgā. 39 gadus vecais Klešniks parakstījis līgumu ar "TBV Lemgo Lippe", vēsta Latvijas Handbola federācija (LHF). 

Klešniks 2018. gadā, kad vēl pārstāvēja Vācijas bundeslīgas klubu "Wetzlar", paziņoja, ka ir nolēmis beigt spēlētāja karjeru, lai būtu tuvāk ģimenei. Pavisam handbolu malā nelika un vienojās ar 4. līgas klubu "LIT Tribe Germania", ar kuru pārliecinoši tika uz 3. līgu un šajā laikā kopīgi ar Latvijas izlasi piepildīja vienu no sapņiem - iekļuva Eiropas čempionāta finālturnīrā. Klešniks čempionāta laikā bija viens no izlases līderiem gan laukumā, gan ārpus tā. 

Latvijas izlase tikai minimāli zaudēja Vācijai, un visa čempionāta laikā par Klešniku bija liela interese. Arī brīdī, kad Klešniks nolēma beigt spēlēt augstākajā līmenī, latvietim netrūka piedāvājumu no Vācijas bundeslīgas.

Tagad 39 gadu vecumā Klešniks ir pieņēmis lēmumu atgriezties Vācijas bundeslīgā un parakstījis līgumu ar šā čempionāta klubu "TBV Lemgo Lippe". 

"TBV Lemgo Lippe" komanda Vācijas bundeslīgas sezonas pirmajā pusē 20 spēlēs izcīnījusi sešas uzvaras, divas reizes spēlējusi neizšķirti un piedzīvojusi 12 zaudējumus, šobrīd turnīra tabulā atrodoties 14. vietā 18 komandu konkurencē. Čempionāts vienībai atsāksies 2. februārī, kad savā laukumā tiks uzņemta "TVB Stuttgart".

Klešniks ir dzimis 1980. gada 18. maijā Aizkrauklē. No 2000. līdz 2003. gadam Klešniks pārstāvēja Latvijas komandu ''ASK Rīga'', bet 2003. gadā devās uz Vāciju, kur karjeras laikā pārstāvējis tādas komandas kā ''ThSV Eisenach'', ''TUSEM Essen'', ''GWD Minden'' un ''HSG Wetzlar'', spēlējot Vācijas 1. un 2. Bundeslīgā. Ar ''TUSEM Essen'' komandu Klešniks izcīnīja EHF Kausa trofeju. Pēdējais klubs Klešnika karjerā bija Vācijas "LIT Tribe Germania".

Latvijas nacionālās izlases sastāvā 199 centimetrus garais Klešniks aizvadījis 70 spēles un guvis 241 vārtus. 

Uz augšu