Šici, Rozītis un Zirne izcīna uzvaras Nāciju kausā Siguldā

Riks Kristens Rozītis
Riks Kristens Rozītis Foto: Mareks Gaļinovskis

Šodien, 24.janvārī, Siguldas Bobsleja un kamaniņu sporta trasē notika Nāciju kausa izcīņa, kurā veiksmīgi startēja mūsu sportisti, nodrošinot savu dalību sezonas sestajā Pasaules kausa posmā.

Vīriešiem uzvarēja Riks Kristens Rozītis, kas trasi veica 49,192 sekundēs, savukārt Artūrs Dārznieks izcīnīja 6. vietu, zaudējot 0,241 sekundi uzvarētājam. Abi sportisti piedalīsies Pasaules kausa pamatsacensībās līdz ar Kristeru Aparjodu un Ināru Kivlenieku. Uzvarētājs R. K. Rozītis pēc finiša atzina, ka aizvadīja labu braucienu un rezultāti šosezon turpina iet uz augšu: “Šodien sanāca viss, kā gribējās, un arī uzlaboju starta laiku, salīdzinot ar treniņiem. Trase bija ļoti lēna, sajūtas bija tādas, kā braucot no dāmu starta. Paskatoties pirmo braucēju laikus, man bija neliels šoks, bet izdarīju to, kas man šodien bija jāizdara. Jūtu, ka rezultāti iet uz augšu un tendences ir labas, bet jāsaliek viss kopā. Startā ir uzlabojumi, bet tāpat ir diezgan zemā līmenī. Turpinu strādāt un cenšos parādīt, ko varu.”

Sievietēm uzvaru izcīnīja Ulla Zirne, kas finišēja pēc 42,531 sekundes, bet juniore Elīna Ieva Vītola izcīnīja 7. vietu, Ullai zaudējot 0,629 sekundes, tādējādi pievienojoties Elīzai Caucei un Kendijai Aparjodei startam Pasaules kausa pamatsacensībās. Startējot ārpus konkurences, 17.vietā ierindojās juniore Sigita Bērziņa, kura finišēja pēc 43,756 sekundēm. “Trases augšdaļā bija daži sīkumi, kas nesanāca līdz galam. Tā ir vieta, kur uzlabot savu sniegumu rīt Pasaules kausā,” finišā atzina U. Zirne. Sportiste aizvadītajā nedēļas nogalē Eiropas čempionātā Lillehammerē izcīnīja septīto vietu, kas ir viņas līdz šim labākais rezultāts šosezon, “Sezonas pirmā puse nebija tā labākā, bet svarīgākās sacensības bija tikai pirms nedēļas, un vēl priekšā Pasaules čempionāts, kas arī ir galvenais mērķis šosezon.”

Nāciju kausa sacensībās divnieku ekipāžām uzvarēja Andris Šics/Juris Šics, kuri finišēja pēc 44,485 sekundēm. Brāļu Šicu ekipāža startēs Pasaules kausa pamatsacensībās, kur dalību jau iepriekš bija nodrošinājušas vēl divas mūsējo ekipāžas - Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš un Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs. Ārpus konkurences Nāciju kausā startēja ekipāža Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, kuri izcīnīja 6.vietu, un juniori Eduards Šēvics-Mikeļšēvics/Lūkass Krasts, kas ierindojās 9.vietā, no uzvarētājiem attiecīgi atpaliekot par 0,440 un 0,545 sekundēm. “Nāciju kauss parasti ir izmēģinājums galvenajiem startiem, un šodien jau braucām principā ar tādu kamanu konfigurāciju, ar kādu startēsim arī rīt Pasaules kausā. Visas sacensības ir sacensības, vienalga vai tas ir Latvijas Kauss, Latvijas čempionāts vai Nāciju kauss, un vienmēr esam vienādi motivēti cīnīties un parādīt sevi no labākās puses,” finišā komentēja Andris Šics.

Gaidīsim gan lielus, gan mazus līdzjutējus uz vietas Siguldā, taču abas sacensību dienas būs iespējams vērot tiešraidē TET televīzijā, kanālā Best4Sport TV, kas skatāms Helio iTV, Helio vTV un lietotnē Shortcut.

• 14:50 Ķīnas Jaunā gada talismana Lauvas deja ar bungām
  • 15:50 uzstājas ansamblis “Sirds Melodija”
  • 17:10 tējas ceremonija

• 11:30 Tai Chi paraugdemonstrējumi un meistarklase
  • 13:05 uzstājas Ķīnas Simfoniskais ansamblis
  • 14:10 tējas ceremonija
  • 14:45 uzstājas Ķīnas Simfoniskais ansamblis
  • 15:30 uzstājas ansamblis “Sirds Melodija”; Ķīnas Jaunā gada talismana Lauvas deja ar bungām

Abas sacensību dienas fanu teltī notiks papīra griešanas un laternu veidošanas meistarklase!