Arī kamaniņbraucēji nedosies uz Ķīnu izmēģināt olimpisko trasi

Juris Šics un Andris Šics

FOTO: Latvijas Kamaniņu sporta federācija

Starptautiskā Kamaniņu sporta federācija (FIL) ņēmusi piemēru no pārējām ziemas sporta veidu federācijām un piektdien paziņoja, ka atcēlusi martā plānoto 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu trases homologāciju, jo Ķīnā pašlaik plosās koronavīruss.

Iepriekš Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) atcēla martā plānoto 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu trases homologāciju.

Pēc sezonas beigām, no 9. līdz 15. martam, Jaņcinas trases homologācijā bija jāpiedalās skeletonistam Martinam Dukuram, bobsleja pilotam Oskaram Ķibermanim, kā arī kamaniņu divniekiem Jurim Šicam/Andrim Šicam un Kristenam Putinam/Imantam Marcinkēvičam.

Ķīnā mirušo skaits nāvējošā koronavīrusa uzliesmojumā ir pieaudzis līdz 170 cilvēkiem, bet apstiprināto infekcijas gadījumu skaits palielinājies līdz 7711, pārsniedzot iepriekš SARS epidēmijā kontinentālajā Ķīnā inficēto skaitu.

Reaģējot uz uzliesmojumu, uz nākamo gadu pārcelts martā paredzētais pasaules čempionāta vieglatlētikā telpās, kā arī atceltas februāra vidū ieplānotās Pasaules kausa sacensības kalnu slēpošanā. Tāpat pēdējo dienu laikā koronavīrusa dēļ no Ķīnas pārceltas olimpisko spēļu kvalifikācijas sacensības futbolā, basketbolā un boksā, kā arī šajā valstī ieplānotās Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēles.

Ceturtdien sarunā ar aģentūru LETA skeletona izlases galvenais treneris Dainis Dukurs un Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas (LBSF) viceprezidents Zintis Ekmanis pauda pārliecību, ka homologācija būtu jāatceļ. Tāpat Ekmanis norādīja, ka LBSF valde vienojusies ieteikt sportistiem nedoties uz Ķīnu, lai pasargātu savu veselību.

Atceļot pavasarī plānoto homologāciju, tā, visticamāk, norisināsies rudenī pirms 2020./2021. gada sezonas. Nākamsezon kamaniņu braucējiem Pasaules kausa posms Jaņcinas trasē ieplānots 2021.gada 20. un 21.februārī, bet Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) pirmsolimpiskās sezonas kalendāru vēl nav izziņojusi.

Uz augšu