Merzļikins aizved Kolumbusu līdz uzvarai Monreālā (3)

Elvis Merzļikins
Elvis Merzļikins Foto: Reuters/ScanPix

Uzvaru ar Elvi Merzļikinu vārtos svētdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā izcīnīja Kolumbusas "Blue Jackets" komanda.

"Blue Jackets" hokejisti ar 4:3 izbraukumā pieveica Monreālas "Canadiens" vienību.

Merzļikins atvairīja 27 no 30 pretinieku metieniem jeb 90% raidījumu.

Pirmo ripu savos vārtos Merzļikins ielaida otrās trešdaļas vidū, kad izcili precīzs metiens vārtu devītniekā padevās slovāku uzbrucējam Tomāšam Tataram. Mirkli pirms tam "Blue Jackets" hokejisti pieļāva kļūdu, izejot no savas aizsardzības zonas.

Trešās trešdaļas otrajā pusē nepilnu četru minūšu laikā latviešu vārtsargu pārspēja Makss Domi un Šejs Vēbers.

Uzvarētāju rindās ar diviem vārtu guvumiem un rezultatīvu piespēli atzīmējās Pjērs Luks Dubuā, kurš saņēma spēles spožākās zvaigznes balvu. Precīzi "Blue Jackets" labā meta arī Vladislavs Gavirkovs un Gustavs Nīkvists.

Ķermeņa augšdaļas savainojuma dēļ spēli nepabeidza "Blue Jackets" centra uzbrucējs Aleksandrs Venberjs.

25 gadus vecais Merzļikins izcīnīja savu sesto uzvaru pēc kārtas un astoto pēdējos deviņos mačos. Šajā spēļu sērijā viņš trīsreiz palicis nepārspēts.

Iepriekšējā mačā Kolumbusas vārtus sargāja Matīss Kivlenieks, kurš šo spēli noraudzījās no rezervistu soliņa. Dienu iepriekš "Blue Jackets" ar 1:2 papildlaikā piekāpās Zemgus Girgensona pārstāvētajai Bufalo "Sabres".

Nākamo spēli "Blue Jackets" aizvadīs naktī uz trešdienu (Latvijas laiks), kad savā laukumā uzņems Floridas "Panthers".

Savainojumu turpina dziedēt "Blue Jackets" somu vārtsargs Jonass Korpisalo, kurš šomēnes, visticamāk, atgriezīsies ierindā. Sezonas pirmajā pusē viņš bija komandas pirmais vārtsargs.

Pēc šī panākuma "Blue Jackets" turnīra tabulas Austrumu konferences kopvērtējumā pakāpās uz piekto pozīciju.