Gulbim ievērojams kāpums ATP rangā un atgriešanās otrajā simtā

Ernests Gulbis FOTO: AFP/SCANPIX

Latvijas vadošais tenisists Ernests Gulbis pirmdien atjaunotajā ATP rangā pakāpies par 77 vietām, kā rezultātā viņš kopš pagājušā gada oktobra pirmo reizi spējis atgriezties ranga otrajā simtā.

Gulbis šo sezonu iesāka samērā labi, jo Numea "Challenger" turnīrā pa seniem laikiem izdevās izcīnīt divas uzvaras pēc kārtas, bet trešo kārtu jeb astotdaļfinālu tenisists nepārvarēja. Nākamās sacensības Gulbim sekoja Austrālijā, kur "Grand Slam" turnīra kvalifikācijā izdevās izcīnīt trīs uzvaras, bet pamatturnīrā viņš apstājās trešajā kārtā, ar 6-7 (2:7), 4-6, 3-6 piekāpjoties ranga desmitajam numuram Gaēlam Monfisam no Francijas.

Vadošais valsts tenisists šosezon izcīnījis jau septiņas uzvaras, kas ir tikpat, cik pērn visas sezonas laikā. Veiksmīgais sniegums sezonas pirmajā mēnesī latvietim ļāvis pakāpties par 77 vietām rangā, kā rezultātā viņš šobrīd atrodams 178.pozīcijā. Pēdējo reizi starp 200 spēcīgākajiem pasaules tenisistiem Gulbis bija pagājušā gada oktobrī.

Gulbis 2019.gada sezonā piedalījās 29 turnīros, bet tikai divos viņš aizvadīja vairāk nekā divus mačus. Visvairāk - četras spēles - Gulbis aizvadīja februārī Roterdamas "ATP World Tour 500" turnīrā. Gulbis aizvadītajā sezonā uzvaru izcīnīja septiņos dueļos, kopumā aizvadot 23 mačus.

Valsts otrā rakete Mārtiņš Podžus aizvien atrodams 457.vietā, bet Artūrs Lazdiņš un Mārtiņš Rocēns atkāpušies par divām pozīcijām - dalīta 1499.vieta. Jānis Podžus zaudējis četras pozīcijas - dalīta 1524.

Tikmēr ranga pirmajā vietā pēc trīs mēnešu pauzes atgriezies sezonas pirmā "Grand Slam" turnīra uzvarētājs Novaks Džokovičs no Serbijas, kurš uz otro pozīciju nostūmis spāni Rafaelu Nadalu. Aizvien trešais ir leģendārais šveicietis Rodžers Federers, bet par vietu pakāpies Austrālijas atklātā čempionāta finālists Dominiks Tīms no Austrijas, kuram tas ir karjeras rekords. Viņš uz piekto vietu atbīdījis krievu Daniilu Medvedevu, kamēr no sestās līdz astotajai pozīcijai nemainīgi ierindojas grieķis Stefans Cicips, vācietis Aleksandrs Zverevs un Mateo Beretīni no Itālijas.

Kādu laiku devītajā vietā pabijušais spānis Roverto Bautista-Aguts zaudējis trīs pozīcijas, kā rezultātā viņa vietu ieņēmis francūzis Gaēls Monfiss, kurš Austrālijā trešajā kārtā izslēdza Gulbi. Pirmo desmitnieku noslēdz beļģis Dāvids Gofēns, kurš pakāpies par vienu vietu, tāpat kā pozīciju zemāk esošais itālis Fabio Fonjīni.

Savukārt dubultspēļu rangā Latvijas tenisistiem bijušas mainīgas sekmes. Gulbis atkāpies par divām vietām (447.), bet Mārtiņš un Jānis Podžus pakāpušies par attiecīgi septiņām un 11.pozīcijām - 481. un 693. Divas vietas zaudējis Lazdiņš (1024.), četras Rocēns (1625.), bet Artūrs Kuļibaba vienu (dalīta 2121.).

Uz augšu
Back