NBA Visu zvaigžņu spēles kapteiņi izvēlējušies sastāvus

LETA/AFP
Lebrons Džeimss
Lebrons Džeimss Foto: AFP / Scanpix

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Visu Zvaigžņu spēles kapteiņi Lebrons Džeimss un Jannis Adetokunbo ceturtdien izvēlējušies savu komandu rezervistus.

Rietumu konferences sākuma sastāvā bez kapteiņa Lebrona Džeimsa (Losandželosas "Lakers") būs arī Porziņģa komandas biedrs Luka Dončics, Džeimss Hārdens ("Rockets"), Kavai Lenards (Losandželosas "Clippers") un Džeimsa komandas biedrs Entonijs Deiviss.

Visu zvaigžņu spēles sastāva komplektāciju pirmais sāka Džeimss, kurš no rezervistiem izvēlējās Damjanu Lilardu (Portlendas "Trail Blazers"), tālāk sekoja Bens Simonss (Filadelfijas "76ers"), Nikola Jokičs (Denveras "Nuggets"), Džeisons Teitums (Bostonas "Celtics"), Kriss Pols (Oklahomasitijas "Thunder"), Rasels Vestbruks ("Rockets") un Domants Sabonis (Indianas "Pacers").

Savukārt Austrumu izlases pieciniekā iepriekš jau tika iebalsoti Kemba Volkers (Bostonas "Celtics"), Trē Jangs (Atlantas "Hawks"), Paskāls Siakams (Toronto "Raptors") un Žoels Embīds (Filadelfijas "76ers").

No pieejamajiem rezervistiem Adetokunbo izvēlējās komandas biedru Krisu Midltonu, Bamu Adebajo Džimiju Batleru (abi - "Heat"), Rūdiju Gobēru, Donovanu Mičelu (abi -Jūtas "Jazz"), Kailu Lauriju (Toronto "Raptors") un Brendonu Ingremu (Ņūorleānas "Pelicans").

Polam šī būs jau desmitā Visu zvaigžņu spēle, kamēr Vestbruks šajā pasākumā piedalīsies jau devīto reizi. Lilardam tā būs piektā reize, bet Jokičam otrā. Debiju Visu zvaigžņu spēlē piedzīvos Ingrems, Mičels, Gobērs, Adebajo, Teitums un Sabonis.

Gobērs kļuvis tikai par trešo francūzi pēc Tonija Pārkera un Žoakima Noā, kurš izraudzīts dalībai Visu zvaigžņu spēlē.

Šogad spēles formāts būs mainīts, lai godinātu nesen helikoptera avārijā dzīvību zaudējušo leģendu Kobi Braientu.

Jaunais formāts paredz, ka katrā ceturtdaļā tiks aizvadītas mini spēles, bet otrajā un trešajā ceturtdaļā rezultāts tiks skaitīts no jauna. Noslēdzošajās 12 minūtēs komandām tiks atgriezti visi gūtie punkti, kā arī būs noteikts konkrēts gūstamo punktu skaits, lai uzvarētu spēlē.

Lai kāda no komandām izcīnītu panākumu, būs jāpaveic sekojošais - uzvarētājiem jāiemet tik daudz punktu, cik viņu pretinieki pirmajās trijās ceturtdaļās, bet tie jāpapildina ar vēl 24 punktiem. Izpildot šo mērķi, viena no zvaigžņu izlasēm izcīnīs uzvaru.

Tikmēr tālmetienu konkursā būs redzams viens no līgas labākajiem snaiperiem Dāvis Bertāns no Vašingtonas "Wizards".

Ceturto sezonu pēc kārtas līdzjutēju balsojumam bija 50% nozīme, kamēr pa 25% deva šobrīd aktīvie spēlētāji un mediji.

Šīs sezonas NBA Visu zvaigžņu spēle notiks 16.februārī Čikāgā, kur mājas spēles aizvada "Bulls" vienība.

2017./2018.gada sezonā starp rezervistiem tika izraudzīts arī latviešu basketbolists Porziņģis, taču ceļgala krustenisko saišu plīsums pārvilka strīpu pāri viņa cerībām debitēt NBA Visu zvaigžņu spēlē.

Iepriekšējā sezonā Visu zvaigžņu spēles programmā iekļautajā NBA Uzlecošo zvaigžņu mačā piedalījās Rodions Kurucs. Savas karjeras pirmajās divās sezonās NBA Uzlecošo zvaigžņu mačā piedalījās arī Porziņģis, kurš pirms trim gadiem uzvarēja NBA Visu zvaigžņu spēles meistarības konkursā.

2019.gadā zvaigžņu spēlē Šarlotā Lebrona Džeimsa komanda ar 178:164 uzvarēja grieķa Jaņņa Adetokunbo vienību.