Bertāns pārspēj Porziņģi; "Wizards" uzvar dramatiskā spēles galotnē (45)

Dāvis Bertāns
Dāvis Bertāns Foto: AP/Scanpix

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē Dāvis Bertāns naktī uz sestdienu (pēc Latvijas laika) rezultativitātē pārspēja Kristapu Porziņģi, palīdzot Vašingtonas "Wizards" komandai izcīnīt uzvaru.

"Wizards" savā laukumā ar rezultātu 119:118 (29:33, 33:31, 30:29, 27:25) pārspēja Dalasas "Mavericks".

Bertāns laukumā pavadīja 31 minūti un guva 20 punktus (1p. 3/4, 2p. 1/3, 3p. 5/9).

Latvijas basketbolists arī izcīnīja 8 atlēkušās bumbas, veica 3 rezultatīvas piespēles un saņēma 4 piezīmes.

"Wizards" komanda, laukumā atrodoties Bertānam, guva par 13 punktiem vairāk nekā pretinieki. Tas bija labākais +/- rādītājs "Wizards" komandā.

Vašingtonas vienības sastāvā latviešu centrs Anžejs Pasečņiks laukumā izgāja uz pēdējo izspēli (0,2 sekundēm), lai palīdzēt komandai nospēlēt aizsardzībā.

Līdz ar to šī kļuva vēsturē par pirmo NBA spēli, kurā laukumā izgājuši trīs latvieši.

"Mavericks" rindās Porziņģis nospēlēja 21 minūti un guva 11 punktus (1p. 3/4, 2p. 1/3, 3p. 2/6).

Latvijas basketbolists izcīnīja 9 atlēkušās bumbas, veica 2 rezultatīvas piespēles, pārtvēra 2 bumbas, bloķēja 1 metienu, pieļāva 3 kļūdas un saņēma 5 piezīmes.

Piezīmju nastas dēļ Porziņģim bija ierobežots spēles laiks. Un viņam šajā mačā +/- rādītājs bija negatīvs -3.

"Wizards" komandas labā 29 punktus guva Bredlijs Bīls, kurš uzvaru nesošo metienu realizēja 0,2 sekundes pirms spēles beigām.

Vēl mājinieku labā 17 punktus guva Japānas basketbolists Rui Hačimura, bet 14 pievienoja Išs Smits un arī "Wizards" jaunpienācējs Šabazs Napjērs, kurš komandai pievienojies pēc maiņas darījuma.

"Mavericks" sastāvā 20 punktus guva Sets Karijs, 19 iemeta Tims Hārdevejs juniors, 15 pievienoja Džeilens Bransons, bet ar 12 punktiem atzīmējās Dorians Finijs-Smits.

"Wizards" ar 18 uzvarām 50 spēlēs ierindojas 9. pozīcijā Austrumu konferences kopvērtējumā.

"Mavericks" ar 31 uzvaru un 21 zaudējumu patlaban ieņem 7. vietu Rietumu konferences turnīra tabulā.