Tobers par debiju ekstraklasē: Vēlējos sajust atmosfēru

Kristers Tobers

FOTO: www.lechia.pl

Latvijas talantīgais futbolists Kristers Tobers nezināja, ko sagaidīt no debijas spēles Polijas ekstraklasē, tāpēc duelim piegājis ar vēsu prātu, sarunā ar Gdaņskas "Lechia" preses dienestu teica sportists.

Tobers piektdien debitēja Polijas ekstraklasē, viņa pārstāvētajai Gdaņskas "Lechia" komandai cīnoties neizšķirti.

"Lechia" futbolisti viesos nospēlēja neizšķirti 2:2 (1:0) ar Vroclavas "Šlask" vienību.

Tobers savā debijā Polijas ekstraklasē laukumā pavadīja visas 90 minūtes un spēlēja balsta pussarga pozīcijā.

"Nezināju ko sagaidīt no sava debijas mača, bet spēli kopumā iesāku mierīgi," par sajūtām debijas spēlē kluba preses dienestam stāstīja latvietis.

"Necentos domāt par to, kas mani gaida, vienkārši vēlējos sajust atmosfēru."

"Laukumā jutos labi, bet mums gan nepadevās labākā spēlē, jo izlaidām to no 2:0 pārsvara, beigās iegūstot tikai vienu punktu. Tas nav patīkami, īpaši tāpēc, ka otros vārtus zaudējām pēdējās minūtēs."

Tobers iepriekš kluba rindās bija aizvadījis arī divas pārbaudes spēles, tāpēc viņš varēja salīdzināt, cik liela atšķirība ir starp dažādas nozīmes mačiem Polijā.

"Pārbaudes spēles aizvadām bez spiediena, jo tās neko neizšķir. Pretēji ir līgas spēlē -, ja pieļauj kļūdu, tas, visticamāk, tev maksās "golu"," norādīja talantīgais futbolists.

Gdaņskas "Lechia" šī sezona nav bijusi viegla, jo ziemas pārtraukumā klubu pameta vairāki vadošie spēlētāji, bet vēl daļa šobrīd dziedē iegūtās traumas.

"Uz katru spēli dodamies kā vienota komanda. Individuālajam sniegumam ir maza nozīme, lai arī Lukas Haraslins un Daniels Lukašiks bija svarīgi atslēgas spēlētāji. Tāds ir futbols - kāds reizēm pamet komandu," par izmaiņām sastāvā teica Tobers. "Mums ir jāspēj tikt galā arī bez viņiem."

Tāpat Tobers izcēla atmosfēru tribīnēs. "Sajūtas noteikti bija pavisam citādākas nekā Latvijā. Esmu ļoti iespaidots, bet ceru, ka spēlē pret Glivices "Piast" būs vēl vairāk fanu," pauda futbolists.

Tobers divās "Lechia" pārbaudes spēlēs izcēlās ar gūtiem vārtiem. Tobers līdz Polijas čempionāta sezonas beigām tiks izīrēts no "Liepājas" komandas, bet vienošanās paredz arī iespēju izpirkt jaunā futbolista līgumu.

Pēc 21 aizvadītas spēles Gdaņskas komanda ar 31 punktu ir sestā, bet Pāvela Šteinbora pārstāvētā Gdiņas vienība ar 21 punktu atrodama 13.vietā.

Pēc pirmajā posmā aizvadītajām 30 spēlēm čempionāts tika sadalīts divās daļās - čempiona titulu sadalīs astoņi vadošie klubi.

Pērn par Polijas čempioni tika kronēta Glivices "Piast" vienība, bet Šteinbora pārstāvētā "Arka" cīnījās par palikšanu augstākajā līgā.

Uz augšu