Bērziņa ekipāžai devītā vieta pasaules junioru čempionātā

Ralfs Bērziņš un Dāvis Spriņģis FOTO: Viesturs Lācis/bobslejs.lv

Vinterbergas trasē Vācijā sestdien pasaules junioru čempionātā bobslejā divniekiem devīto vietu izcīnīja Latvijas pilots Ralfs Bērziņš kopā ar stūmēju Dāvi Spriņģi.

Pirmais brauciens nevienai no Latvijas ekipāžām nebija pārāk sekmīgs, bet cīņa par uzvaru un pirmo trijnieku ļoti spraiga. Beigās šajā čempionātā Bērziņam devītā vieta, bet uzvarēja vācietis Rihards Elsners.

Kopā šodien startēja 27 ekipāžas, viņu vidū arī trīs Latvijas komandas. Ralfs Bērziņš brauca kopā ar Dāvi Spriņģi, Dāvis Kaufmanis ar Ivo Danu Kleinbergu un Emīls Cipulis ar Arni Bebrišu.

Piedalījās daudz tādu pilotu, kas sekmīgi startējuši Pasaules kausa izcīņā un pat kāpuši uz goda pjedestāla, īpaši jāmin šveicietis Mihaels Fogts, vācietis Rihards Elsners un austrietis Benjamins Maijers, arī Eiropas kausa uzvarētājs divniekos rumānis Mihajs Tenteā un talantīgais krievu pilots Rostislavs Gaitukēvičs.

Vācijai kopā pat piecas ekipāžas, Krievijai četras. Likme ir augsta, uzvarētājiem būs papildus vieta pasaules čempionātā Altenbergā mēneša beigās.

Pirmajā braucienā ātrākais krievu pilots Gaitukēvičs, kas ar otru labāko starta ieskrējienu finišā apsteidza vācieti Rihardu Elsneru par 0.01 sekundi, vēl 0.06 sekundes līderim zaudēja vācietis Maksimilans Ilmans un 0.09 sekundes šveicietis Fogts, pirmie četri ļoti ļoti tuvu viens otram, mazāk nekā vienas sekundes desmitdaļas ietvaros.

Bērziņa ekipāža no līderiem atpalika jau nedaudz vairāk nekā par pussekundi, kaut starta ieskrējiens mūsējiem padevās labs, gluži kā Elsneram, kas bija dalīts ceturtais labākais laiks pēc vācieša Cielasko un krieviem Kuzmenko un Gaitukēviča.

Pēc pirmā brauciena Bērziņam desmitais labākais laiks. Kaufmanis pirmajā braucienā piedzīvoja kritienu, bet vēlāk bobs atkrita atpakaļ uz slidām, finišs laimīgi sasniegts, bet līderiem bija jau zaudēts vairāk nekā divas sekundes un pie otrā brauciena mūsējie netika. Kaufmaņa divniekam fiksēts pēdējais, 27. laiks. Līdz kritienam gan viņa laiks trases vidū bija ļoti labs, piektais ātrākais no visiem.

Emīls Cipulis pirmajā braucienā uzrādīja 16. labāko laiku, viņš no Bērziņa ekipāžas atpalika par 0.26 sekundēm un droši tika pie otrā brauciena savā pirmajā sezonā. Beigās Cipulim savā debijas pasaules junioru čempionātā dalīta 14./15.vieta ar itālieti Baumgartneru. Bērziņa duetam otrajā braucienā vēl izdevās uzlabot starta ieskrējiena laiku, tas bija otrs labākais vispār, tomēr augstāk summā par devīto vietu šajā spēcīgajā konkurencē neizdevās uzkāpt. 

"Jā, nu šī bija diena, kad varēja būt arī labāk. Kaufamanim labi gāja treniņos ar,šodien līdz tai devītajai virāžai nekādas vainas, bet viena kļūdiņa un kritiens. Par Bērziņu jāsaka, ka jau visu sezonu viņam kaut kā neiet - starts labs, bet jau augšā vairs nav tik labs rezultāts, varbūt tā otrā virāža netika labi izbraukta. Jaunais Cipulis malacis, debijas sezonai brauc labi, jānomet tikai startā, būtu tā viena desmitdaļa startā nost, jau tagad iebrauktu stabili labāko desmitniekā," norādīja Eiropas kausu un junioru izlases galvenais treneris Jānis Skrastiņš.

Beigās no lielā četrinieka ārpus medaļām palika šveicietis Fogts, kurš ir ceturtais pasaules kausā divnieku vērtējumā pirms pēdējiem diviem Siguldas posmiem. Fogtam bija arī godalgota vieta pasaules kausā. Par pasaules junioru čempionu ar lielisku otro braucienu kļuva vācietis Rihards Elsners, līdz ar to Vācijai būs četras vietas pasaules čempionātā Altenbergā. Otrais bija Gaitukēvičs no Krievijas, trešais vācietis Ilmans.

P.S. U-23 pasaules junioru čempionāta vērtējumā pirmajā trijniekā pilotu vērtējumā būtu vācietis Ilmans, šveicietis Fogtss un vācietis Janušs, ceturtais rumānis Tenteā. Ralfs Bērziņš būtu piektais, bet viņa stūmējs Dāvis Spriņģis vairs neatbilst U- 23 vecumam, gluži kā pirmajiem trijiem labākajiem un šajā U- 23 vērtējumā tad oficiāli pirmais ir rumānis Tenteā ar savu stūmēju Darocži.

Uz augšu
Back