Latvija "Fed Cup" pārspēles aizvadīs savās mājās pret kādu no Āzijas komandām

LETA
Latvija "Fed Cup" pārspēles aizvadīs savās mājās pret kādu no Āzijas komandām
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: AFP/SCANPIX

Latvijas sieviešu tenisa izlase pārspēles par vietu Federāciju kausa vadošajā grupā aizvadīs savā laukumā pret kādu no Āzijas komandām, noskaidrojās otrdien notikušajā izlozē.

Pārspēļu mači paredzēti 17. un 18.aprīlī. Tajos Latvijai pretī stāsies kāda no Āzijas/Okeānijas pirmās grupas labākajām izlasēm - Ķīna, Taivāna, Indonēzija, Indija, Dievindkoreja un Uzbekistāna.

Latvija savu pretinieci uzzinās marta sākumā, kad norisināsies Āzijas/Okeānijas pirmās grupas turnīrs.

Latvijas izlase aizvadītajā nedēļas nogalē Federāciju kausa finālturnīra kvalifikācijas duelī ar 2-3 piekāpās ASV, titulēto pretinieču pārspēku atzīstot vien izšķirošajā dubultspēlē.

Pārspēlēs par vietu vadošajā grupā bez Latvijas piedalīsies arī Rumānija, Lielbritānija, Nīderlande, Brazīlija, Japāna, Kanāda un Kazahstāna. Savukārt vietu finālturnīrā izcīnīja ASV, Krievija, Slovākija, Baltkrievija, Vācija, Spānija, Šveice un Beļģija.

Jaunie noteikumi paredz, ka cīņu par finālu kopumā uzsāk 20 izlases, bet 12 labākās kvalificējas fināla turnīram. 2020.gada fināla kvalifikācijas turnīrā sacentās 16 komandas - uzvarētājas iekļuva finālturnīrā, bet zaudētājas cīnīsies pārspēlēs par vietas saglabāšanu Pasaules grupā. 

Automātiskas vietas finālturnīrā saņēmusi rīkotāja Ungārija, pērnā gada finālistes Austrālija un Francija, kā arī speciālo ielūgumu saņēmusī Čehija. Šīm komandām pievienosies astoņas kvalifikāciju pārvarējušās izlases.

Fināla sacensībās komandas tiks sadalītas četrās grupās pa trim komandām katrā, visām izlasēm pret katru komandu aizvadot divas vienspēles un vienu dubultspēli. Finālistes automātiski kvalificēsies nākamā gada fināla turnīram, bet trešās līdz desmitās vietas īpašnieces garantēs sev vietu nākamā gada fināla kvalifikācijas turnīrā.

Turnīra balva ir 18 miljoni dolāri (nepilni 16 miljoni eiro), no kuriem 12 miljoni (10,5 miljoni eiro) tiks piešķirti spēlētājām, bet atlikušie seši (5,3 miljoni eiro) nokļūs nacionālo federāciju rīcībā.

Līdz pat 2022.gadam Federācijas kausa fināli notiks Budapeštā Lāslo Papa vārdā nodēvētajā arēnā uz māla segumiem.

Jaunais sacensību formāts tika apstiprināts sadarbojoties ITF, Sieviešu tenisa asociācijai (WTA) un tās spēlētāju padomei, kā arī nacionālajām federācijām. Izmaiņas turnīra norisē tika veiktas, lai saudzētu spēlētāju veselību, tādējādi sacensību fināli pārcelti no novembra uz aprīli, kā arī Federāciju kausa kalendārs tiks pakārtots WTA sezonas sacensību kalendāram. Līdz ar izmaiņām noteikumos, spēlētājām būs garāks atpūtas periods pēc aizvadītās sezonas.

Zemāka līmeņa grupu turnīri aizvien noritēs divas nedēļas, bet komandu skaits, kas kvalificēsies izslēgšanas spēļu turnīram, palielināts no četrām uz astoņām. Šīs astoņas komandas sacentīsies ar augstākā līmeņa kvalifikācijas turnīra astoņām zaudētājām, tādējādi cīnoties par vietu nākamā gada fināla kvalifikācijas sacensībās.

Latvijas tenisistes pērn apstājās pārspēlēs par vietu Federāciju kausa Pasaules pirmajā grupā, piekāpjoties Vācijai.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu