Lejnieks: No ASV atmiņā paliks dāmu attieksme, komandas saliedētība un raksturs

LETA
Lejnieks: No ASV atmiņā paliks dāmu attieksme, komandas saliedētība un raksturs
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Kārlis Lejnieks
Kārlis Lejnieks Foto: Paula Čurkste/LETA

No pagājušajā nedēļā notikušā Federāciju kausa, kas norisinājās ASV, atmiņā visspilgtāk palikusi Latvijas tenisistu attieksme, komandas saliedētība un raksturs, pauda Latvijas Tenisa savienības (LTS) ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks.

Latvijas izlase aizvadītajā nedēļas nogalē Federāciju kausa finālturnīra kvalifikācijas duelī ar 2-3 piekāpās ASV, titulēto pretinieču pārspēku atzīstot vien izšķirošajā dubultspēlē.

Lejnieks norādīja, ka turnīru gluži par izdevušos nosaukt nevaru, taču dāmu demonstrētais sniegums patiesi priecējis.

"Latvijā atgriezāmies pirmdien... Gribējās gūt uzvaru, jo bija pārliecība, ka varam to paveikt," sajūtās pēc aizvadītā Federāciju kausa dalījās Lejnieks. "Nebijām favorīti, taču zinām, ka reitings ne vienmēr ir tas, kas parāda galarezultātu."

"Priecēja meiteņu sniegums un viņu demonstrētais raksturs, kā arī vēlme cīnīties. Anastasija varbūt vēl nebija labākajā formā, bet Aļona starpsezonā bija kārtīgi pastrādājusi un pirmajā duelī pamatīgi nokausēja Serēnu Viljamsu. Abu meiteņu sniegums vienspēlēs bija fantastisks, bet dubultspēlēs - godīgi sakot, amerikānietes vienkārši bija labākas."

Vaicājot par to, kas no turnīra palicis atmiņā, Lejnieks izcēla tikai un vienīgi komandas darbu un atmosfēru. "Man ļoti patika meiteņu attieksme, komandas saliedētība un arī raksturs," paskaidroja ģenerālsekretārs. "Dāmām arī teicu: "Mēs zaudējām rezultātā, bet guvām panākumu kā komanda.""

Lejnieks uzsvēra, ka teniss ir individuālais sports, tāpēc "baigos" secinājumus veikt ir diezgan grūti, tomēr viņš neslēpa, ka izmaiņas var veikt vienmēr. "Iespējams, vajadzēja dubultspēlēs kaut ko pamainīt, bet tobrīd mēs gājām uz pilnu banku, un spēlēt ar abām vadošajām dāmām šķita pareizākais solis," norādīja bijušais tenisists. "Varbūt nebijām līdz galam gatavi dubultspēlē, bet pēc kara jau visi gudri..."

"Savas korekcijas ieviesa arī pirmā diena, kad nonācām iedzinējos ar 0-2. Otrajā dienā jau sekoja 2-2, un tad nāca dubultspēle. Ar kapteini Adrianu Žgunu secinājām, ka nākotnē būt jāmēģina iztikt bez 0-2, jo tad arī turpmākās sacensības paveras pavisam citā gaismā."

Latvijas izlasei pārspēlēs par vietas saglabāšanu Pasaules grupā būs jācīnās aprīlī. Pagaidām konkrēta pretiniece nav zināma, bet iespējamie varianti gan - Ķīna, Taivāna, Indija, Uzbekistāna, Dienvidkoreja un Indonēzija.

"Noteikti pretim negribētos saņemt Ķīnu un Taivānu, kurām ir spēcīgas tenisistes. Ķīnas izlasei noteikti ir spēcīgākais sastāvs no šīm komandām, bet arī taivānietēm ir vismaz viena tenisiste vadošajā simtniekā," par pārspēļu pretiniecēm teica Lejnieks, kurš norādīja, ka valsts vadošās tenisistes par aprīļa turnīru vēl nav uzrunājis, jo sezonā ir tikai pašā ievadā.

"Vēl neesam aprunājušies par šo, jo vēlos dot viņām atpūtu. Abas dāmas devās uz Sanktpēterburgu, kur diemžēl Anastasijai galvenā tiesneša kļūdas dēļ nācās atsaukt dalību no turnīra, jo spēle bija ielikta otrdienā, nevis trešdienā kā Ostapenko. Šī ir bijusi saspringta nedēļa ar gariem pārlidojumiem, tāpēc par spēlēšanu aprīlī aprunāšos ar viņām nedaudz vēlāk."

Latvija savu pretinieci uzzinās marta sākumā, kad norisināsies Āzijas/Okeānijas pirmās grupas turnīrs. Pārspēļu mači paredzēti 17. un 18.aprīlī.

Pārspēlēs par vietu vadošajā grupā bez Latvijas piedalīsies arī Rumānija, Lielbritānija, Nīderlande, Brazīlija, Japāna, Kanāda un Kazahstāna. Savukārt vietu finālturnīrā izcīnīja ASV, Krievija, Slovākija, Baltkrievija, Vācija, Spānija, Šveice un Beļģija.

Jaunie noteikumi paredz, ka cīņu par finālu kopumā sāk 20 izlases, bet 12 labākās kvalificējas fināla turnīram. 2020.gada fināla kvalifikācijas turnīrā sacentās 16 komandas - uzvarētājas iekļuva finālturnīrā, bet zaudētājas cīnīsies pārspēlēs par vietas saglabāšanu Pasaules grupā.

Automātiskas vietas finālturnīrā saņēmusi rīkotāja Ungārija, pērnā gada finālistes Austrālija un Francija, kā arī speciālo ielūgumu saņēmusī Čehija. Šīm komandām pievienosies astoņas kvalifikāciju pārvarējušās izlases.

Fināla sacensībās komandas tiks sadalītas četrās grupās pa trim komandām katrā, visām izlasēm pret katru komandu aizvadot divas vienspēles un vienu dubultspēli. Finālistes automātiski kvalificēsies nākamā gada fināla turnīram, bet trešās līdz desmitās vietas īpašnieces garantēs sev vietu nākamā gada fināla kvalifikācijas turnīrā.

Turnīra balva ir 18 miljoni dolāri (nepilni 16 miljoni eiro), no kuriem 12 miljoni (10,5 miljoni eiro) tiks piešķirti spēlētājām, bet atlikušie seši (5,3 miljoni eiro) nokļūs nacionālo federāciju rīcībā.

Līdz pat 2022.gadam Federācijas kausa fināli notiks Budapeštā Lāslo Papa vārdā nodēvētajā arēnā uz māla segumiem.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu