Lomažs gūst piecus punktus un palīdz ASVEL komandai iekļūt Francijas kausa finālā

Rihards Lomažs pret Alekseju Švedu
Rihards Lomažs pret Alekseju Švedu Foto: euroleague.net

Latviešu basketbolists Rihards Lomažs sestdien ar pieciem punktiem Francijas kausa pusfināla spēlē sekmēja Vilērbānas ASVEL komandas uzvaru un iekļūšanu finālā.

ASVEL Disnejlendas parka esošajā Šesī ar rezultātu 88:59 (27:18, 27:19, 21:8, 13:14) pārspēja Levaluā-Perē "Metropolitans 92" komandu.

Lomažs šajā duelī laukumā pavadīja 21 minūti, kuras laikā grozā raidīja divus no četriem divpunktu metieniem un vienu no diviem "sodiņiem", bet garām grozam aizmeta divus "trejačus".

Tāpat viņam arī divas atlēkušās bumbas, trīsreiz pārkāpti noteikumi un reizi izprovocēja piezīme, kā arī efektivitātes koeficients četri.

Uzvarētājiem ar 15 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām izcēlās Ismaels Bako, bet pretiniekiem ar 14 punktiem rezultatīvākais bija Vitaliss Čikoko.

Jau ziņots, ka ceturtdaļfinālā piektdien Vilērbānas klubs ar 91:72 pieveica "Strasbourg", Lomažam gūstot desmit punktus.

Finālā ASVEL spēkosies ar Dižonas JDA un "Monaco" spēles uzvarētāju.

Lionas basketbolisti līdz šim vienīgo reizi Francija kausā uzvarējuši 2010.gadā.