Latvijas kamaniņu braucēji pasaules čempionāta stafetē izcīna sudrabu

Latvijas kamaniņu braucēji Kendija Aparjode, Kristers Aparjods un Juris un Andris Šici svētdien Soču olimpiskajā trasē izcīnīja sudraba medaļu pasaules čempionāta sacensībās komandu stafetē.

Latvijai pasaules meistarsacīkstēs komandu stafetēs ir trīs sudraba un trīs bronzas medaļas. Iepriekšējo reizi latviešiem medaļa bija 2016.gadā Kēnigszē, kad tika izcīnīts sudrabs.

Ar jaunu trases rekordu - divas minūtes un 44,213 sekundes - uzvarēja Vācija, kuras sastāvā bija Jūlija Taubica, Johanness Ludvigs un Tonijs Egerts/Saša Benekens.

Latvija Vācijai zaudēja 0,321 sekundi, bet par 0,023 sekundēm pārspēja ASV. Latvieši amerikāņiem bija priekšā aptuveni sekundes desmitdaļu, bet Šici pirms dēlīša skaršanas nedaudz nodriftēja un finišā teju zaudēja vadību.

Vieni no galvenajiem favorītiem uz titulu - krievi - tika diskvalificēti, jo pasaules čempione Jekaterina Katņikova netrāpīja pa dēlīti.

Stafetē piedalījās 11 valstsvienības. 

Janvāra vidū Lillehammerē notikušajā Eiropas čempionātā, kas vienlaikus bija arī Pasaules kausa posms, Latvijas izlasi līdz bronzas medaļai aizveda brāļi Juris un Andris Šici, Aparjods un Ulla Zirne. Šāds pats sastāvs Pasaules kausā šosezon izcīnīja piekto vietu Insbrukā. Abi Aparjodi un Gudramovičs/Kalniņš izcīnīja piekto vietu Atlenbergā, bet brāļi Šici, Aparjode un Kivlenieks bronzu ieguva Oberhofā.

Pērn pasaules čempionātā komandu stafetē Latvija tika diskvalificēta.

Kendija Aparjode dāmu konkurencē sestdien izcīnīja ceturto vietu, kas bija labākais sniegums starp latvietēm, bet visaugstāk starp divnieku ekipāžām bija Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš, ieņemot septīto pozīciju. Svētdien Aparjods vīru konkurencē bija piektais.

Pasaules čempionāts iesākās ar sprinta disciplīnu, kurā dāmu konkurencē Elīza Cauce izcīnīja bronzu.

Pēc pasaules čempionāta sportisti sezonu turpinās februāra otrajā pusē ar Pasaules kausa astoto posmu, kas norisināsies Altenbergā, Vācijā. Savukārt noslēdzošais devītais posms tiks aizvadīts Kēnigszē.

Uz augšu
Back