Girgensonam negatīva lietderība "Sabres" uzvarā pār "Maple Leafs" (1)

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Zemgus Girgensons svētdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēli, kurā viņa pārstāvētā Bufalo "Sabres" izcīnīja pārliecinošu uzvaru, noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu.

"Sabres" mājās ar 5:2 (0:0, 2:1, 3:1) pārliecinoši uzvarēja Toronto "Maple Leafs".

Mājiniekus otrā perioda otrajā minūtē vadībā izvirzīja Juhans Larsons, kurš tika pie ripas iepretim tukšiem vārtiem pēc aizsarga neprecīzā metiena. Perioda vidū Konors Šīrijs jau dubultoja pārsvaru, bet astoņas minūtes līdz trešdaļas noslēgumam, Jegors Korškovs guva savus karjeras pirmos vārtus.

Noslēdzošā perioda trešajā minūtē Zeks Haimens panāca izlīdzinājumu, bet atlikušajā laikā vārtus guva vienīgi "Sabres" hokejisti - Džeks Aikels, Kails Okposo un Džimijs Vīzijs.

Girgensons zaudētāju rindās laukumā pavadīja 14 minūtes un 39 sekundes, no kurām minūti un desmit sekundes nospēlēja mazākumā. Uzbrucējs izdarīja vienu metienu pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu, uzvarēja vienīgajā iemetienā un spēli noslēdza ar negatīvu lietderību -1.

Larsons šajā duelī atzīmējās ar 1+1, kamēr Rasmuss Ristolainens un Kolins Millers iekrāja pa divām rezultatīvām piespēlēm.

Otrdien "Sabres" tiksies ar vienu no līgas vājākajām komandām Otavas "Senators".

Bufalo vienība ar 62 punktiem 59 spēlēs Austrumu konferencē ieņem 12.vietu. Pie šā brīža izkārtojuma turnīra tabulā "Sabres" nepieciešami deviņi punkti, lai iekļūtu "play-off" zonā.

Latvijas hokeja zvaigzne Elvis Merzļikins svētdien NHL spēlē kapitulēja trīs reizes, kā rezultātā viņa komanda pēc zaudētās vadības bija spiesta aizvadīt "bullīšu" sēriju, kurā piedzīvota neveiksme.

"Blue Jackets" viesos ar 3:4 (2:0, 0:3, 1:0, 0:0, 0:1) "bullīšos" zaudēja Ņūdžersijas "Devils".

Merzļikins savas komandas vārtos aizvadīja visu spēli un noķēra 23 no 26 metieniem, atvairot 88,5% raidījumu. Latvietis pēdējo reizi mača laikā vismaz 90% metienu nespēja atvairīt 4.janvārī pret Sanhosē "Sharks" (89,3%).

Pretējos vārtos Makenzijs Blekvuds noķēra 52 no 55 metieniem, atvairīdams 94,5% raidījumu.

Nākamā spēle Kolumbusas vienībai paredzēta otrdien pret tiešāko konkurenti turnīra tabulā Filadelfijas "Flyers".