Latvijas futbola izlase FIFA rangā saglabā 137. vietu

Latvijas Futbola izlase

FOTO: Ieva Makare/LETA

Latvijas vīriešu futbola izlase jaunākajā Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) pasaules rangā, kas publicēts ceturtdien, saglabājusi 137.vietu.

Latvijas izlase kopš novembra, kad 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā ar 1:0 izdevās uzvarēt Austriju, spēles nav aizvadījusi. Nākamais duelis paredzēts 26.martā pret Melnkalnes izlasi.

Arī citas valstis savā starpā spēlējušas maz, tāpēc daudzām izlasēm izdevies saglabāt nemainīgas pozīcijas.

Latvijas izlase ar 1079 punktiem rangā atrodas aiz Mjanmas, kas sakrājusi par diviem punktiem vairāk, bet apsteidz Taivānu, kas tikusi pie 1078 punktiem. Savukārt Honkonga, kuru vada Latvijas izlases bijušais galvenais treneris Miksu Pātelainens, atkāpusies par divām pozīcijām, ieņemot 143.vietu. No Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) valstīm Latvija apsteidz tikai Moldovu, Lihtenšteinu, Maltu, Gibraltāru un Sanmarīno.

Dienvidu kaimiņi lietuvieši rangā saglabājuši dalītu 131.vietu, bet Igaunijas izlase atkāpusies par pozīciju un atrodama 104.pozīcijā.

Latvijas izlases rekords FIFA rangā ir 45.vieta, kas tika sasniegts 2009.gadā. Savukārt antirekords ir 148.pozīcija 2017.gadā.

FIFA ranga pirmajā piecdesmitniekā notikušas minimālas izmaiņas. Velsa zaudējusi pozīciju un noslīdējusi uz 23.vietu, kamēr Paragvaja atkāpusies uz 41.vietu. Ganas izlase ieguvusi vienu pozīciju - dalīta 46.vieta. Līderpozīcijas joprojām ieņem pagājušā gada Pasaules kausa bronzas medaļu īpašniece Beļģija, apsteidzot trofejas ieguvēju Franciju. Tālāk ir Brazīlija, Anglija, Urugvaja, Horvātija, Portugāle, Spānija, Argentīna un Kolumbija.

Uz augšu