Koronavīrusa dēļ neskaidra Ķīnas izlases nākotne Tokijas Olimpiādē

Ķīnas basketbola līdzjutēji

FOTO: AP/Scanpix

Ķīnā valdošā koronavīrusa dēļ pagaidām ir liela neziņa par to, cik lielā sastāvā lielvalsts tiks pārstāvēta jūlija beigās gaidāmajā Tokijas Olimpiādē.

Par infekcijas epicentru tiek uzskatīta Uhaņa Hubei provincē, un tur reģistrēti 2147 no jaunajiem inficēšanās gadījumiem, kā arī 81 no jaunajiem nāves gadījumiem. Neraugoties uz šiem un vēl citiem statistikas skaitļiem, Tokijas spēļu rīkotāji pauž pārliecību, ka vīruss nekādi neietekmēs sacensību norisi.

Citās domā ir Ķīnas izlases pārstāvji un sportisti, jo jau līdz šim lielvalstij ir nācies pārcelt vai atcelt dažādu sporta veidu sacensības. Tostarp no Ķīnas uz Austrāliju tika pārcelts arī sieviešu futbola olimpiskais kvalifikācijas turnīrs.

Ķīna iepriekšējās vasaras olimpiskajās spēlēs bija pārstāvēta ar 416 atlētiem. Šajā gadsimtā ķīniešiem vienmēr bijusi viena no lielākajām delegācijām, kas regulāri bijusi medaļām bagātāko sarakstā.

Lielākā Āzijas valsts iepriekš pauda cerību, ka konkurenti būs atvērti pret Ķīnas sportistiem, lai nodrošinātu viņiem iespēju cīnīties par iekļūšanu Olimpiādē.

"Laika posmā no februāra līdz aprīlim vairākos sporta veidos notiks vairāk nekā 100 olimpiskās kvalifikācijas turnīri," teica Ķīnas Olimpiskās komitejas (COC) viceprezidente Liu Gujonga. "Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) jau ir lūgusi vairāku valstu sporta veidu federācijām sniegt visu nepieciešamo atbalstu Ķīnas sportistiem."

Ķīnas sieviešu futbola izlasei pēc ierašanās Austrālijā veselu dienu vajadzēja pavadīt karantīnas zonā, kā rezultātā dāmas savam pirmajam mačam iesildījās Brisbenas viesnīcā, kamēr līdere Vana Šuana palika mājās.

Tikmēr handbola sieviešu izlasei nācās atsaukt dalību no Ungārijā gaidāmā kvalifikācijas turnīra, jo valstsvienībai nav iespēju aizvadīt treniņus. Ķīnas sportisti nebūs redzami arī Pasaules kausā vingrošanā, kas paredzēts Melburnā. Šajās sacensībās sportistiem ir iespēja iegūt svarīgus punktus, lai kvalificētos Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Savukārt olimpiskās kvalifikācijas turnīri boksā, basketbolā un burāšanā no Ķīnas pārcelti uz citām norises vietām.

Gujonga gan bija pārliecināta, ka sportisti spēs pienācīgi sagatavoties Tokijas Olimpiādei. Šo ideju dzīvu uztur arī Ķīnas mediji, demonstrējot materiālus ar atlētu gatavošanos sacensībām.

Spēcīgākie badmintona un galda tenisa sportisti savu gatavošanās procesu aizvadīs Lielbritānijā vai Katarā.

COC ieteikusi visiem saviem sportistiem trenēties aiz slēgtām durvīm, lai nevairotu risku saslimt ar koronavīrusu. Gluži vai karantīnā tiek turēti Ķīnas pieccīņnieki, kuri pagaidām izmitināti Pekinas Universitātes teritorijā. Viņiem gan šajā nedēļā ir atļauts ceļot uz Ēģipti, bet pēc tam sportisti gatavošanos Olimpiādei turpinās Eiropā.

"Ja vien nenotiek kas neparedzēts, neviens nepamet šo teritoriju. Tāpat neviens bez vajadzības šeit neienāk," teica pieccīņas izlases treneris.

Pieccīņniekiem nav atļauts izmantot ārā esošo stadionu un tā infrastruktūru, jo pastāv iespēja "noķert" vīrusu. Sportisti līdz šim skriešanas vingrinājumus veic uz trenažieriem. Jāšanas treniņus sportisti aizvada sejas maskās, un katru dienu viņiem tiek mērīta ķermeņa temperatūra.

Uz augšu