"Zemgale"/LLU komanda OHL spēlē pārliecinoši uzvar "Rīgu"

"Zemgale"/LLU hokeja komanda.
"Zemgale"/LLU hokeja komanda. Foto: facebook.com

okeja klubs "Zemgale"/LLU sestdien vienīgajā "Optibet" hokeja līgas (OHL) spēlē izcīnīja pārliecinošu uzvaru pret turnīra vājāko komandu.

"Zemgale" mājās ar 8:1 (3:1, 2:0, 3:0) sagrāva hokeja skolu "Rīga".

Jau spēles trešajā minūtē skaitlisko vairākumu realizēja Valentīns Feoktisovs, bet Ričards Bernhards nepilnas četras minūtes vēlāk pārsvaru dubultoja. Berts Rudzītis sešas minūtes līdz perioda beigām vienus vārtus atguva, bet minūti vēlāk vēlreiz divu vārtu pārsvaru atjaunoja Aleksandrs Visockis. Otrajā periodā Bernhards un Visockis izcēlās vēl pa reizei, savukārt noslēdzošajās 20 minūtēs precīzus metienus izdarīja tikai mājinieku komandas hokejisti - Julians Misjus, Artūrs Homjakovs un Rolands Punculis.

Feoktisovs šajā spēlē iekrāja 1+2, Bernhardam divi vārti un piespēle, kamēr čehu leģionārs Sebastians Janda atzīmējās ar trim rezultatīvām piespēlēm.

OHL čempionātā ar 48 punktiem 31 spēlē pirmo vietu ieņem "Kurbads", tālāk ar 46 punktiem 29 mačos seko "Olimp", bet tikpat punktus 32 cīņās iekrājusi arī "Liepāja". Ceturtā ar 43 punktiem 31 mačā ir "Mogo", tālāk ar 34 punktiem 32 dueļos seko "Zemgale"/LLU, "Dinaburga" 32 spēlēs tikusi pie 21 punkta, kamēr "Prizma"/IHS ar 15 punktiem ir pirmspēdējā, septītajā vietā. 12 punkti 30 mačos ir Hokeja skolai "Rīga".

Šajā sezonā par OHL kausu spēkojas astoņas komandas. Debiju OHL turnīrā piedzīvo "Olimp", bet daugavpilieši Latvijas virslīgā pēdējo reizi piedalījās 2013./14.gada sezonā.

Katra komanda regulārajā čempionātā aizvadīs 35 spēles (piecu apļu turnīrs). Pavisam kopā OHL regulārajā turnīrā tiks izspēlēti 140 mači.

Izslēgšanas turnīrs sāksies 2020.gada 10.martā. OHL "playoff" pusfināla spēlēm automātiski kvalificēsies divas labākās regulārā turnīra komandas. Savukārt 3., 4., 5., un 6. vietās esošās vienības aizvadīs cīņas, lai iekļūtu pusfinālos. Šie mači ilgs līdz kādas komandas divām uzvarām.

Pusfinālu uzvarētāji tiks finālā, kur cīnīsies par zeltu. Savukārt trešo vietu čempionātā iegūst komanda, kas zaudējusi izslēgšanas spēļu pusfinālā, bet ieguvusi augstāku vietu čempionāta pirmajā etapā. Čempionāta uzvarētāji saņems ne tikai OHL kausu, bet arī iespēju pārstāvēt Latviju Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā.

Iepriekšējā sezonā OHL čempionāta finālā "Mogo" sērijā līdz četrām uzvarām ar 4-2 uzveica "Kurbads" vienību.