Ostapenko divarpus stundu cīņā sasniedz Dohas turnīra otro kārtu

Aļona Ostapenko
Aļona Ostapenko Foto: AFP/SCANPIX

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko svētdien Dohas WTA "Premier" turnīra pirmajā kārtā ar rezultātu 7-5, 2-6, 7-5 uzvarēja šveicieti Žilu Belenu Taihmani.

Ostapenko WTA rangā ieņem 42.vietu, kamēr viņas pretiniece atrodama 68.pozīcijā.

Par otrās kārtas sasniegšanu Ostapenko nopelnījusi 60 WTA ranga punktus.

Abas tenisistes karjeras laikā iepriekš nebija tikušās.

Otrajā kārtā Ostapenko tiksies ar Petru Martiču no Horvātijas (WTA 15.), kurai piešķirts desmitais numurs, vai Barboru Strīcovu no Čehijas (WTA 35.).

Ostapenko pagājušajā nedēļā piedalījās Sanktpēterburgas "Premier" turnīrā, kur jau pirmajā kārtā piekāpās francūzietei Alizē Kornē. Viņa šajās sacensībās startēja vien nepilnas divas dienas pēc atlidošanas no ASV, kur Latvijas izlases rindās tikai pēdējā mačā - dubultspēlē - atzina ASV valstsvienības pārākumu.

Pirms dalības turnīrā Krievijā viņa sezonu iesāka Austrālijas atklātajā čempionātā, kur otrajā kārtā zaudēja Belindai Benčičai no Šveices.

Ostapenko savu pēdējo titulu izcīnīja pērn Luksemburgā, bet kopumā karjeras laikā viņa virs galvas cēlusi trīs trofejas.

Pērn Dohas turnīrā Ostapenko sasniedza otro kārtu, kurā piekāpās tolaik pasaules ceturtajai raketei Jeļinai Svitoļinai no Ukrainas. Šogad Latvijas sportistei jāaizstāv 55 ranga punkti.

Tikmēr Taihmane šosezon aizvadījusi jau četrus turnīrus. Sezonu viņu iesāka Oklendā, tālāk piedalījās Hobartas turnīrā un Austrālijas atklātajā čempionātā, bet Bīlē pārstāvēja Šveices izlasi Federāciju kausā, kur pret Kanādu izcīnīja divas uzvaras. Individuālajos turnīros viņai šogad nav izdevies tikt tālāk par otro kārtu.

Šveiciete šosezon aizvadījusi septiņas spēles, kurās bilance  ir 3-4. Pērn viņa izcīnīja savus abus titulus WTA tūrē. Pirmo izdevās iegūt Prāgas "International" turnīrā, bet otrai iegūts Palermo "International" sacensībās.

Taihmane Dohā pagājušajā gadā nespēlēja.

Šajā turnīrā piedalīsies arī Anastasija Sevastova, kura pirmdien pirmajā kārtā tiksies ar igaunieti Aneti Kontaveitu (WTA 24.).

Turnīrs Dohā norisināsies līdz 29.februārim.