Četriniekos Latviju pasaules čempionātā pārstāvēs Ķibermaņa un Melbārža ekipāžas

LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Latvijas bobsleja četrinieku ekipāža
Latvijas bobsleja četrinieku ekipāža Foto: Viesturs Lācis / IBSF

Oskara Ķibermaņa un Oskara Melbārža pilotētās četrinieku ekipāžas pārstāvēs Latviju pasaules čempionātā bobslejā sestdien un svētdien Vācijas trasē Altenbergā, pirmdien paziņoja Latvijas Bobsleja un skeletona federācija (LBSF) savā interneta mājaslapā.

Altenbergas trasē Vācijā kau ceturtdien sacensības aizvadīs skeletonisti - Latviju pārstāvēs brāļi Martins un Tomass Dukuri.

Sestdien un svētdien bobsleja sacensībās četrinieku ekipāžām Latviju pārstāvēs Ķibermaņa un Melbārža komandas.

Pirmdien Latvijas bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis telefonsarunā ar LBSF oficiāli paziņoja, ka četrinieku sacensībās piedalīsies abi Oskari: "Godīgi sakot, es jau Rīgā sliecos uz to, ka četriniekos brauks Melbārdis. Skaidrs, ka mēs visi gribam redzēt Melbārdi citā līmenī, bet jāsāk ar šo, lai atgrieztos elitē. Divniekos Melbārdim bija četri labi braucieni, tagad jādod iespēja atgūt iemaņas arī četriniekos, lai nākamo sezonu uzreiz varētu sākt Pasaules kausā."

Tas nozīmē, ka skatītāju rindās četrinieku sacensībās paliks Ralfa Bērziņa pilotētā ekipāža.

2018./2019.gada sezonu Melbārdis izlaida pēc piedzīvotās operācijas. Šo sezonu olimpiskais čempions sāka Eiropas kausa izcīņā, bet Pasaules kausa izcīņā piedalījās pēdējā posma sacensībās Siguldā, kur nopelnīja svarīgus punktus reitingā, lai Latvija kvalificētos pasaules čempionātam ar trim divnieku ekipāžām.

Ķibermaņa komanda mačus aizvadīs ierastajā sastāvā ar stūmējiem Lauri Kaufmani, Arvi Vilkasti un Matīsu Mikni, savukārt Melbārdis varētu startēt ar Edgaru Nemmi, Dāvi Spriņģi un Intaru Dambi. Treniņbraucieni vēl tikai būs, un pēc tiem tiks pieņemts lēmums, kādā sastāvā startēs otrā komanda.

Svētdien Latvijas bobsleja pilots Ķibermanis ar stūmēju Matīsu Mikni Altenbergas trasē izcīnīja bronzas medaļu pasaules čempionāta divnieku sacensībās.

Olimpiskais čempions Oskars Melbārdis ar Intaru Dambi bija 12.vietā, bet Ralfs Bērziņš ar Dāvi Spriņģi ieņēma 17.pozīciju.

Latvieši Vācijā par medaļām divnieku ieskaitē varēja cīnīties ar trim ekipāžām, savukārt četriniekos drīkstēs braukt tikai ar divām.

Četrinieku sacensībās trīs komandas būs Vācijai un Kanādai, bet Krievijai - četras.

Šajā nedēļā sezonai punktu liks bobsleja četrinieku ekipāžas, kā arī skeletonisti, kuri cīnīsies par pasaules čempionāta medaļām.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu