Dambrausks no RFS pārceļas uz Horvātiju

Futbola kluba RFS galvenais treneris Valds Dambrausks

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Nu jau bijušais Latvijas kausa ieguvējas RFS galvenais treneris Valds Dambrausks pārņēmis Horvātijas kluba "Gorica" stūri, informē vienība.

Pirmdien negaidīti šķīrās Dambrauska un RFS ceļi, kaut tikai pirms mēneša lietuvietis ar RFS pagarināja līgumu uz diviem gadiem.

Jau tobrīd tika minēts, ka Dambrauska nākamā darba vieta varētu būt Horvātijas šobrīd sestā spēcīgākā komanda "Gorica", kur sporta direktora amatu ieņem Mindaugs Nikoličus, kurš savulaik ar viņu kopā jau ir strādājis Viļņas "Žalgiris" vienībā.

"Gorica" pēc 0:6 zaudējuma viesos sestdien pret Splitas "Hajduk" pirmdien atlaida galveno treneri bosniešu speciālistu Sergeju Jakiroviču.

"Gorica" vienība paziņojusi, ka līgums ar Dambrausku noslēgts līdz 2021.gada jūnijam.

Lietuviešu speciālists RFS stūri pārņēma pirms 2018.gada sezonas. Savā pirmajā gadā Dambrausks palīdzēja RFS izcīnīt bronzu, bet pērn galvaspilsētas komanda spēra soli uz priekšu, turklāt triumfēja Latvijas kausa izcīņā.

43 gadus vecais Dambrausks karjeras piesākumos mācījies futbola akadēmijās Anglijā, bet dzimtenē pilnvērtīgu karjeru sāka kā Valda Urbona palīgs Panevēžas "Ekranas" komandā, arī šeit divreiz kļūstot par valsts čempionu.

2014.gadā jau Dambrausks bija galvenais treneris, bet pēc tās sezonas Panevēžas vienība bankrotēja.

Pēc darba Panevēžas "Ekranas" komandā Dambrausks 2014.gada beigās kļuva par Viļņas "Žalgiris" komandas galveno treneri, nākamajās divās sezonās ar vienību izcīnot visus iespējamos titulus un 2017.gada sākumā arī tiekot pie Lietuvas Superkausa.

Tāpat Dambrausks tika atzīts par 2016.gada Lietuvas gada treneri, tomēr 2017.gada sezonas beigas "Žalgiris" aizvadīja neveiksmīgi, kas oktobra beigās lika speciālistam atkāpties no amata. 

Tāpat Dambrausks iepriekš trenējis arī Lietuvas U-19 izlasi. Pērn viņš tika minēts arī kā viens no kandidātiem uz Lietuvas izlases galvenā trenera amatu.

Uz augšu