Porziņģim lielisks sniegums; "Mavericks" izcīna uzvaru Sanantonio (3)

Kristaps Porziņģis un Demars Derouzens
Kristaps Porziņģis un Demars Derouzens Foto: Reuters/ScanPix

Kristaps Porziņģis trešdien aizvadīja teicamu spēli Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārajā čempionātā, kaldinot Dalasas "Mavericks" komandas uzvaru.

"Mavericks" izbraukumā ar rezultātu 109:103 (36:20, 23:29, 29:28, 21:26) pārspēja Sanantonio "Spurs" komandu.

Porziņģis guva 28 punktus (2p. 4/6, 3p. 4/8, soda metieni 8/10) un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas.

Latvijas basketbolists laukumā pavadīja 29 minūtes, bloķēja 3 metienus, pārtvēra 2 bumbas, veica 1 rezultatīvu piespēli, pieļāva 2 kļūdas un saņēma 4 piezīmes.

Porziņģim esot laukumā, "Mavericks" iemeta par 16 punktiem vairāk nekā pretinieki. Tas bija otrs labākais +/- rādītājs Dalasas vienībā pēc Seta Karija, kurš guva 7 punktus un sakrāja +22.

"Mavericks" sastāvā teicamu spēli aizvadīja arī slovēnis Luka Dončičs, kurš karjerā savāca 21. "triple-double" - 26 punkti, 14 rezultatīvas piespēles un 10 izcīnītas atlēkušās bumbas.

Dončiča kontā arī 7 kļūdas, 5 piezīmes un +14 lietderības rādītājs.

"Spurs" komandai traumas dēļ nevarēja palīdzēt komandas līderis Lemarkuss Oldridžs, kurš spēlē spēka uzbrucēja un centra pozīcijās.

Sanantonio labā Demars Derouzens guva 27 punktus, veica 9 rezultatīvas piespēles un izcīnīja 8 atlēkušās bumbas, bet 14 punkti un 8 pie groziem izcīnītas bumbas Itālijas basketbolista Marko Belinelli kontā.

Spēles gaitā Dalasai bija pat 19 punktu vadība, bet Sanantonio ne reizi neieguva pārsvaru, kas būtu lielāks par 2 punktiem.

"Mavericks" ar 36 uzvarām un 23 zaudējumiem ieņem 7. vietu Rietumu konferences turnīra tabulā, bet "Spurs" ar bilanci 24-33 ierindojas 11. pozīcijā.