Latvijas handbolistus PČ kvalifikācijas otrajā kārtā gaida tikšanās ar Portugāli

Dainis Krištopāns FOTO: Raivo Sarelainens/Handball.lv

Latvijas vīriešu handbola izlases potenciālā pretiniece pasaules čempionāta kvalifikācijas otrajā "play-off" kārtā būs Portugāle, pirmdien lēma izloze Vīnē.

Portugāles handbola izlase šogad aizvadīja labāko Eiropas čempionātu valsts vēsturē. Grupu turnīrā portugāļi pieveica Franciju (28:25) un Bosniju un Hercegovinu (27:24), bet atzina Norvēģijas pārākumu (28:34), izcīnot otro vietu grupā un iekļūstot sacensību otrajā posmā.

Tur portugāļi pārsteidza arī Zviedriju (35:25) un Ungāriju (34:26), taču piedzīvoja zaudējumus pret Islandi (25:28) un Slovēniju (24:29), bet spēlē par piekto vietu atzina Vācijas pārākumu (27:29).

Pēc Eiropas čempionāta finālturnīra Latvijas Handbola federācija pēc līguma termiņa beigām nolēma neturpināt sadarbību ar Latvijas nacionālās izlases galveno treneri Armandu Uščinu.

Vēlāk par jauno galveno treneri kļuva Vācijas speciālists Ārons Cīrke, ar kuru līgums noslēgts līdz pasaules čempionāta kvalifikācijas "play-off" laika beigām ar iespēju to pagarināt.

Latvijas izlase pasaules čempionāta kvalifikācijas "play-off" pirmajā kārtā ar Izraēlas valstsvienību pirmo spēli aizvadīs 16.aprīlī Telavivā, "Shlomo Arena". Savukārt atbildes spēle notiks 19.aprīlī Vidzemes Olimpiskajā centrā Valmierā.

Pirms pāris gadiem Latvija ar Izraēlu jau tikās, kad pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmajā posmā uzvarēja Latvija ar 29:28. Toreiz Latvijas izlases sastāvā rezultatīvākais ar deviņiem vārtiem bija Aivis Jurdžs, bet Dainis Krištopāns pievienoja astoņus vārtu guvumus.

Otrā "play-off" kārta tiks izspēlēta laikā no 5. līdz 11.jūnijam.

Pasaules čempionātam jau kvalificējusies pašreizējā čempione Dānija, kā arī trīs labākās Eiropas meistarsacīkšu komandas Spānija, Horvātija un Norvēģija. Nākamās 16 Eiropas čempionāta dalībnieces pasaules čempionāta kvalifikāciju sāks noslēdzošajā "play-off" posmā.

Pasaules čempionāts no 2021.gada 14. līdz 31.janvārim notiks Ēģiptē.

Uz augšu
Back