Kalniņš ieved "Jokerit" otrajā kārtā; Hārtlijs izstājas no KHL "play-off"

Jānis Kalniņš
Jānis Kalniņš Foto: Raimonds Volonts, "Dinamo Rīga"

Latvijas hokejists Jānis Kalniņš trešdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) izslēgšanas spēļu pirmās kārtas sestajā mačā ielaida tikai vienus vārtus un palīdzēja savai komandai Helsinku "Jokerit" sasniegt otro kārtu jeb ceturtdaļfinālu.

"Jokerit" viesos ar 5:1 (2:1, 0:0, 3:0) uzvarēja Jaroslavļas "Lokomotiv" un sasniedza ceturtdaļfinālu.

Sērijā līdz vienas komandas četrām uzvarām "Jokerit" bija pārāka ar rezultātu 4-2.

Kalniņš Somijas kluba vārtos noķēra 23 no 24 metieniem, atvairot 95,83% raidījumu.

Somijas komanda ilgi negaidīja un jau otrajā minūtē panāca 1:0, precīzi metot Henrikam Hāpalam. Īsi pēc tam "Jokerit" palika četru vīru sastāvā, un šo iespēju izmantoja Stefans da Kosta. Vēl pirms došanās atpūtā 2:1 panāca Veli Savinainens.

Otrajā periodā abas vienības palika "sausā", bet noslēdzošajās 20 minūtēs prasmīgāki bija viesi. Anti Pilstrēms perioda devītajā minūtē pārsvaru palielināja līdz diviem vārtiem, bet Niklas Jensens četras minūtes vēlāk guva jau ceturtos "Jokerit" vārtus.

Kad spēlē bija atlikušas aptuveni četras minūtes, "Lokomotiv" ķērās pie pēdējā "salmiņa" un laukumā laida sesto spēlētāju, tomēr iecerētais plāns augļus nenesa, jo īsi pēc tam ripu tukšos vārtos raidīja Olivers Lauridsens.

Atlikušajā laikā neviena no komandām vairs vārtus neguva, kā rezultātā Kalniņam izdevās ievest "Jokerit" ceturtdaļfinālā.

Tikmēr trešdien citā duelī Latvijas hokeja izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadītā Omskas "Avangard" viesos ar 1:4 (0:2, 1:1, 0:1) zaudēja Ufas "Salavat Julajev".

Pirms šī mača rezultāts sērijā, kur vienai komandai jāizcīna četri panākumi, bija 3-2 par labu Ufas klubam, kā rezultātā trešdienas uzvara ļāva sasniegt "play-off" otro kārtu.

Ufas komandā divas rezultatīvas piespēles nopelnīja Linus Umarks, savukārt vienīgos "Avangard" vārtus iemeta Aleksandrs Jaremčuks.

Pērn Omskas komanda sasniedza KHL finālu, kurā ar 0-4 atzina Maskavas CSKA pārākumu.

Šosezon KHL regulārajā čempionātā piedalījās 24 komandas - pa 12 Rietumu un Austrumu zonā.

Regulārajā čempionātā katra komanda tāpat kā iepriekšējā sezonā aizvadīja pa 62 spēlēm, pēc kurām pa astoņiem labākajiem klubiem no katras konferences iekļuva Gagarina kausa izcīņā.

Pērn par čempioni tika kronēta Maskavas CSKA, kas finālsērijā ar 4-0 uzvarēja Omskas "Avangard".