Futbola virslīgas starts zem lielas jautājuma zīmes

Ilustratīvs attēls FOTO: www.pexels.com

Latvijas U-19 futbola izlasei uz nenoteiktu laiku atcelts Eiropas čempionāta kvalifikācijas elites kārtas turnīrs, savukārt "Optibet" Latvijas futbola virslīgas 2020.gada sezona sāksies aiz slēgtām durvīm, informē Latvijas Futbola federācija (LFF).

Ņemot vērā valstī noteikto pasākumu ierobežošanu līdz 200 cilvēkiem un LFF īstenoto esošās situācijas izvērtējumu, kā arī koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 tālākas izplatības riskus, no 13.marta līdz turpmākam attiecīgam paziņojumam visās Latvijas futbola pieaugušo sacensībās noteikts aizliegums skatītājiem atrasties tribīnēs. Visas pieaugušo sacensības gan vīriešiem, gan sievietēm līdz turpmākam attiecīgam paziņojumam tādējādi notiks aiz skatītājiem slēgtām durvīm.

Minētais liegums no 13.marta attiecas arī uz "Optibet" virslīgas čempionāta spēlēm. Šī turnīra spēļu norisi pie tukšām tribīnēm LFF saskaņojusi ar biedrību "Latvijas Futbola Virslīga".

Tiesa, stundu vēlāk LFF paziņoja, ka piektdien tiks sasaukta LFF valdes ārkārtas sēde, kurā tiks skatīts jautājums par virslīgas un pārējo Latvijas futbola pieaugušo sacensību norises atlikšanu.

Par čempionāta atlikšanu uz nenoteiktu laiku lēmusi arī virslīgas sacensību orgkomiteja un valde. Šis lēmums gan vēl būs jāapstiprina LFF.

Tāpat, ņemot vērā valsts mērogā apturēto izglītības iestāžu un interešu izglītības aktivitāšu darbību, LFF no 13.marta līdz turpmākam attiecīgam paziņojumam atliek visu bērnu un jauniešu (līdz 19 gadu vecumam) sacensību norisi gan valsts, gan reģionālā līmenī. Spēļu, turnīru un pasākumu bērniem un jauniešiem norises atjaunošana tiks plānota atsevišķi, kad to ļaus esošā valstiskā situācija.

Vienlaikus LFF stingri rekomendē tās biedrus un pašmāju klubus pašlaik noteiktajā periodā atteikties no to organizēto pasākumu un sacensību rīkošanas, rūpīgi izvērtējot katras privāti organizētās aktivitātes nepieciešamību, kā arī sekot līdzi valstiski noteiktajiem ierobežojumiem.

Attiecībā uz tuvākajā laikā plānotajiem Latvijas futbola izlašu pasākumiem, LFF atrodas ikdienas dialogā ar Eiropas Futbola asociāciju savienību (UEFA), no kuras kā par spēļu norisi atbildīgās organizācijas tiek gaidīti attiecīgi lēmumi. Tas iekļauj Latvijas nacionālās izlases pārbaudes spēles izbraukumā pret Melnkalni (26.martā) un Sanmarīno (31.martā), Latvijas U-21 izlases Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra maču izbraukumā pret Poliju (27.martā) un Latvijas nacionālās sieviešu izlases Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra maču izbraukumā pret Slovākiju (10.aprīlī). Šo spēļu kontekstā LFF sniegs attiecīgu informāciju, tiklīdz tas būs iespējams.

Ceturtdien, 12.martā, UEFA informēja LFF, ka uz pašlaik nezināmu laiku tiek pārceltas Latvijas U-19 izlases spēles Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra Elites kārtā Dānijā, kas bija plānotas attiecīgi 25.martā pret Angliju, 28.martā pret Ukrainu un 31.martā pret Dāniju. Papildus informāciju par šī turnīra iespējamo aizvadīšanu citā laikā un/vai vietā UEFA sola pēc rūpīgas iespēju apzināšanas.

LFF ir informēta, ka 17.martā UEFA videokonferences veidā plāno organizēt sanāksmi ar visu 55 tās dalībvalstu pārstāvjiem un citām iesaistītajām pusēm, lai diskutētu par iespējamo rīcību nacionālo un starptautisko sacensību organizēšanas kontekstā.

LFF sola, ka turpinās rūpīgi sekot līdzi situācijas attīstībai vietējā un starptautiskā līmenī, un pieņems attiecīgus lēmumus, vadoties pēc profesionāla situācijas izvērtējuma.

Uz augšu
Back