Latvijas tenisisti Deivisa kausā viesos spēkosies ar Turciju

Kārlis Ozoliņš un Ernests Gulbis

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Latvijas vīriešu tenisa izlase Deivisa kausa Pasaules otrās grupas duelī septembrī viesosies pie Turcijas, noskaidrojies piektdien notikušajā izlozē.

Deivisa kausa Pasaules otrās grupas dueļi paredzēti 18. un 19.septembrī. 12 uzvarētāji cīnīsies izslēgšanas turnīrā par vietu pirmajā grupā, bet zaudētājiem 2021.gadā būs jācīnās par vietas saglabāšanu otrajā grupā.

Turcija bija izsēta ar devīto numuru, bet Latvija bija starp izlozē neizliktajām komandām.

Latvijas izlase marta sākumā Deivisa kausa Pasaules otrās grupas "play-off" duelī ar 4-1 pārspēja Ēģipti. Tikmēr turki pirmās grupas "play-off" duelī ar 1-3 piekāpās Izraēlai.

Latvija ar Turciju tikās 1993.gada trešās grupas Eiropas/Āfrikas zonas duelī, kurā latvieši bija pārāki ar 3-0. Latvijai uzvaras atnesa Armands Štrombahs un Ģirts Dzelde, kuri uzvarēja kā vienspēlēs, tā arī dubultspēlē.

Zīmīgi, ka Štrombaha dēls Roberts aizvadītajā nedēļas nogalē pārstāvēja Latviju duelī ar Ēģipti.

Turcijas pirmā rakete ir Džens Ilkels, kurš ATP rangā šobrīd ieņem 198.vietu.

Šis gads bija īpašs ar to, ka Latvijas izlases rindās bija valsts pirmā rakete Ernests Gulbis, kā arī komandā bija Artūrs Lazdiņš, Vācijā uzaugušais Roberts Štrombahs un šī gada Austrālijas atklātā junioru čempionāta pusfinālists Kārlis Ozoliņš.

Latvijas vīriešu tenisa izlase septembrī aizvadīja spēles Deivisa kausa Eiropas trešajā grupā, kas norisinājās Grieķijas galvaspilsētā Atēnās. Latvijas valstvienībai izdevās pārliecinoši ar rezultātu 3-0 uzvarēt Ziemeļmaķedonijas un Melnkalnes izlasi, taču vēlāk tika atzīts Igaunijas un Grieķijas izlases pārākums.

Deivisa kauss ir galvenās tenisa sacensības vīriešu izlasēm, ko organizē Starptautiskā Tenisa federācija (ITF) jau kopš 1900.gada. Sākotnēji tās tika organizētas kā sacensības starp ASV un Lielbritānijas izlasēm, bet šobrīd tās ir lielākās ikgadējās starptautiskās komandu sacensības. Latvijas izlase šajā turnīrā piedalās kopš 1993.gada.

Uz augšu