Paziņots jaunais Brieža un Dortikosa cīņas datums

Mairis Briedis (no kreisās), Pasaules boksa supersērijas organizators Kalle Zauerlands un kubietis Juniers Dortikoss

FOTO: Edijs Pālens / LETA

Maira Brieža un Juniera Dortikosa Pasaules boksa supersērijas otrās sezonas finālcīņa, kas līdz šim bija paredzēta 21. martā, ir pārcelta uz 16. maiju. Cīņas norises vieta nav mainījusies - abi bokseri ringā tiksies Rīgā, informē supersērijas rīkotāji.

Brieža un Dortikosa boksa supersērijas fināla cīņa bija paredzēta 21.martā "Arēnā Rīga", bet tagad bokseri par trofeju cīnīsies divus mēnešus vēlāk.

"Ņemot vērā augsto inficēšanās risku, vietējās varas iestādes ir nonākušas pie secinājuma, ka WBSS fināla cīņa ir paaugstināta riska pasākums ne tikai atlētiem, bet arī vietējam un ārzemju apkalpojošajam personālam," ziņojumā rakstījuši WBSS pārstāvji.

Supersērijas publicētajā paziņojumā ir citēti arī abi bokseri. Mairis Briedis par cīņas datuma pārlikšanu izteicies šādi: "Mēs sagatavošanās procesā līdz pat pēdējam plānotajam treniņam esam ieguldījuši lielu darbu, bet ir kā ir un mēs pielāgosimies jaunajai situācijai. Trenēsimies un gaidīsim "zaļo gaismu". Nevaru sagaidīt, kad drīkstēšu cīnīties savu fanu priekšā. Parūpējieties par sevi, ļaudis."

"Lai gan biju lieliskā formā un gatavojos ierasties Latvijā, lai uzvarētu Muhameda Ali trofeju, es saprotu situāciju un esmu gatavs pagaidīt līdz maijam, lai izcīnītu uzvaru. Vēlos pateikties saviem faniem par pacietību, kā arī aicinu visus būt uzmanīgus un izdarīt nepieciešamās darbības, lai saglabātu veselību šajā sarežģītajā laikā," izteicies Dortikoss.

35 gadus vecais Briedis profesionālā boksera karjerā izcīnījis 26 uzvaras, no kurām 19 bijušas ar nokautu, un cietis vienu zaudējumu WBSS pirmās sezonas pusfinālā Rīgā pret ukraini Oleksandru Usiku. 

Kubas bokseris Dortikoss, kurš 33.dzimšanas dienu svinēja trešdien, izcīnījis 24 uzvaras, tikai divās no tām esot spiests ringā aizvadīt visus paredzētos raundus, un arī piedzīvojis vienu zaudējumu - nedēļu pēc Brieža zaudējuma Usikam kubietis Sočos otrā WBSS pusfinālā ar nokautu zaudēja krievam Muratam Gasijevam.

Šīs sezonas supersērijas abas pusfināla cīņas 2019.gada 15.jūnijā notika Rīgā. Vispirms finālā pēc panākuma pār ASV bokseri Endrū Tabiti iekļuva Dortikoss, bet drīz pēc tam skandalozā cīņā Briedis pārspēja Kšištofu Glovacki no Polijas.

Sagaidāms, ka bokseri finālā cīnīsies par Kubas bokserim piederošo Starptautiskās boksa federācijas (IBF) pasaules čempiona jostu un supersērijas uzvarētāja balvu - Muhameda Ali trofeju.

Bija paredzēts, ka supersērijas pusfinālā Briedis ar Kšištofu Glovacki cīnīsies par Pasaules boksa padomes (WBC) un Pasaules boksa organizācijas (WBO) pasaules čempiona jostām. Tomēr cīņas dienā WBC organizācija atsauca titulcīņu, jo nespēja vienoties ar WBSS organizatoriem, bet WBO pasaules čempiona jostu, kas pēc cīņas nonāca Brieža īpašumā, WBO 2019.gada novembrī Latvijas bokserim atņēma. Organizācija bija noteikusi laiku revanša mačam ar Glovacki, taču, gatavojoties WBSS finālam, cīnīties ar Polijas bokseri noteiktajā termiņā nebija iespējams.

Uz augšu