LBS apstiprina Latvijas čempionātu rezultātus - tituli "TTT Rīga" un "VEF Rīga"

Jānis Blūms

FOTO: Zane Bitere/LETA

Latvijas Basketbola savienība (LBS) apstiprinājusi Latvijas čempionātu šīs sezonas rezultātus - titulus iegūst "TTT Rīga" un "VEF Rīga" komandas, vēsta LBS.

Koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijas valdības izsludinātā ārkārtējā situācija un Force majeure apstākļi padarījuši neiespējamu basketbola komandu normālu funkcionēšanu un turnīru norisi.

Tāpēc LBS valde 2020. gada 14. martā nolēma atcelt aprīlī un maijā paredzētos Latvijas vīriešu un sieviešu čempionātu izslēgšanas turnīrus, un 19. martā nolēma veikt Latvijas vīriešu čempionāta dalībnieku klasifikāciju, saskaņā ar komandu ieņemtajām vietām "Pafbet" Latvijas - Igaunijas līgas čempionātā uz tā pārtraukšanas brīdi 2020. gada 13. martā, un Latvijas sieviešu čempionāta dalībnieku klasifikāciju, saskaņā ar komandu ieņemtajām vietām "Douglas" Baltijas Basketbola līgas noslēguma tabulā uz 2020. gada 1. martu.

"Pafbet" Latvijas Basketbola līgas - Latvijas vīriešu čempionāta - noslēguma vietu kārtība 2019./2020. gada sezonā:

 1. VEF Rīga
 2. BK Ogre
 3. BK Ventspils
 4. BK SilJa (bijušais BK Jūrmala/Betsafe)
 5. Valmiera Glass/ViA
 6. Latvijas Universitāte
 7. BK Liepāja

"Douglas" Latvijas Sieviešu basketbola līgas - Latvijas sieviešu čempionāta noslēguma vietu kārtība 2019./2020. gada sezonā:

 1. TTT Rīga
 2. SBK Liepāja/LSSS
 3. RSU
 4. TTT Juniores
 5. BJBS Rīga/Juniores
 6. Daugavpils Universitāte
 7. BK Jelgava
 8. Jūrmala
 9. BK Saldus

Latvijas Jaunatnes basketbola līgas, "Ramirent" LBL2 un LBL3 turnīri ar LBS valdes lēmumu apturēti līdz 14. aprīlim. Par to turpināšanu tiks lemts, atkarībā no situācijas attīstības un Latvijas valdības turpmākajiem lēmumiem.

"Lēmums atteikties no Latvijas čempionāta izslēgšanas turnīru rīkošanas ir ļoti sāpīgs visiem iesaistītajiem, taču sporta sacensības Latvijā nebūs iespējama vismaz līdz aprīļa vidum. Turklāt situācijas attīstība nav prognozējama arī ilgākā laika posmā, un šī neskaidrība sagādā nopietnas problēmas profesionālajiem un pusprofesionālajiem klubiem," paziņojumā norāda LBS prezidents Raimonds Vējonis.

"Tāpēc, līdzīgi kā rīkojušas Basketbola federācijas arī citās valstīs, un ņemot vērā klubu viedokli LBS valde nolēma 2019./2020. gada sezonas valsts čempionātu augstākajos līmeņos komandas klasificēt, atbilstoši jau nospēlēto sacensību rezultātiem. Savukārt amatieru un jauniešu sacensības - "Ramirent" LBL2, LBL3 un LJBL čempionāti - apturēti vismaz līdz 14. aprīlim un varētu tikt turpināti, ja ārkārtējā situācija Latvijā tiks atcelta," teica Vējonis.

"LBS valdē arī spriedām par rīcību, lai mazinātu ārkārtējās situācijas negatīvo ietekmi uz basketbola saimniecību," pastāstīja organizācijas prezidents.

"Pirmkārt, kopā ar kolēģiem Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijā apkopojam informāciju par situācijas radītājām problēmām visā sporta spēļu nozarei un vērsīsimies pie Latvijas valdības, aicinot sniegt palīdzību, kāda jau apsolīta vairākām tautsaimniecības nozarēm," teica Vējonis.

"Otrkārt, aicināsim pašvaldības saglabāt atbalstu basketbola klubiem un to darbiniekiem situācijā, kad objektīvu apstākļu dēļ esam spiesti pārtraukt sacensību norisi."

"Treškārt, jau esam vērsušies Starptautiskajā Basketbola federācijā, aicinot sniegt juridiskas vadlīnijas, kā pasaules mēroga krīzes apstākļos maksimāli korekti un savstarpēji solidāri kārtot attiecības starp klubiem un spēlētājiem," turpināja Vējonis.

Uz augšu