Covid-19 vīruss turpina izplatīties NBA vidē

Markuss Smārts

FOTO: AFP/SCANPIX

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandās Filadelfijas "76ers", Denveras "Nuggets", Bostonas "Celtics" un Losandželosas "Lakers" konstatēti inficēšanās gadījumi ar Covid-19 vīrusu.

"76ers" atklāja, ka saslimšana ar vīrusu konstatēta trim personām, bet "Nuggets" klubā vienai. Filadelfijas vienībai par inficēšanos izdevies uzzināt pēc medicīnas iestāžu ieteikuma veikt pārbaudes.

"Trīs cilvēkiem konstatēta inficēšanās ar vīrusu. Visi pārējie rezultāti pagaidām ir negatīvi," teiks Filadelfijas komandas paziņojumā. "Par šo situāciju esam paziņojuši visām nepieciešamajām instancēm."

Klubs uzsvēra, ka visi trīs cilvēki ir karantīnā, un viņu veselību pieskata medicīnas personāls.

"Mūsu prioritāte ir spēlētāju, personāla, fanu un pārējo atbalstītāju veselība, tāpēc cieši sastrādājamies ar medicīnas iestādēm," vēsta ziņojums.

Tāpat saslimšanas gadījums konstatēts arī "Nuggets" komandā. Arī Denveras klubs neatklāj vai inficējies ir kāds no spēlētājiem.

"Konkrētā persona 16.martā piedzīvoja Covid-19 vīrusam raksturīgus simptomus, tāpēc medicīnas personāls pārņēmis vadību," teikts komandas ziņojumā.

"Celtics" komandā ar vīrusu inficējies Markuss Smārts, kurš par to pavēstīja savā profilā "Twitter" vietnē.

"Man viss ir kārtībā. Jūtos labi. Nejūtu nekādus simptomus," norādīja Smārts.

"Lakers" komandā divi spēlētāji inficējušies ar Covid-19 vīrusu, taču viņu vārdi šobrīd nav atklāti.

Pirmais saslimšanas gadījums NBA tika konstatēts 12.martā. NBA vadība sezonu pārtrauca neilgi pēc tam, kad Jūtas "Jazz" basketbolistam Rūdijam Gobēram bija pozitīvas analīzes. Vēlāk saslimšana ar vīrusu tika konstatēta arī viņa komandas biedram Donovanam Mičelam un Detroitas "Pistons" spēlētājam Kristianam Vudam.

Savukārt pirms trim dienām pēc Bruklinas "Nets" veiktajām pārbaudēm, Covid-19 inficēto sarakstā tika iekļauts Kevins Durants, kurš laukumā nav devies kopš pagājušās sezonas finālsērijas.

Kopumā NBA nu jau konstatēti 14 saslimšanas gadījumi.

NBA 12.martā izsludināja pārtraukumu līgā, kas sākotnēji tika noteikts līdz aprīļa vidum. Vēlāk līga paziņoja, ka spēles noteikti nesāksies ātrāk par maija otro pusi vai jūnija sākumu. Ziemeļamerikas mediji vēsta, ka šosezon fināla spēles, iespējams, nāksies vērot augustā.

Uz augšu