"Mavericks" pārstāvji ziedo pusmiljonu dolāru veselības aprūpes darbiniekiem

Luka Dončičs

FOTO: AFP/SCANPIX

Kristapa Porziņģa pārstāvētās Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas īpašnieks Marks Kjūbans, kā arī spēlētāji Luka Dončičs un Dvaits Pauels, ziedojuši pusmiljonu ASV dolāru veselības aprūpes darbiniekiem, kuri piedalās cīņā ar koronavīrusu.

Ziedojums nonāks divu veselības aprūpes iestāžu darbiniekiem un tā mērķis ir finansiāla palīdzība viņu bērnu aprūpē laikā, kad jāpilda savi darba pienākumi.

"Nekad nevar būt par maz pateicības tiem veselības aprūpes darbiniekiem, kuri šobrīd pacientu intereses stāda augstāk par savējām. Esmu pateicīgs Lukam un Dvaitam par palīdzību atbalstā tiem, kuri dara visu, lai mūsu sabiedrība ir vesela," pauž Kjūbans.

Covid-19 izraisītajā krīzē "Mavericks" īpašnieks kļuvis par vienu no redzamākajām sejām Ziemeļamerikas profesionālajā sportā. Pēc NBA sezonas pārtraukšanas viņš nekavējoties paziņoja, ka turpinās maksāt algu arī ārštata darbiniekiem. Tāpat Kjūbans stimulē savus darbiniekus iegādāties vietējo produkciju, lai atbalstītu mazos uzņēmumus.

Pagājušajā nedēļā NBA lēma vismaz uz mēnesi pārtraukt turnīru, bet paredzams, ka dīkstāve būs ilgāka.

Pēdējo reizi pilna NBA sezona netika aizvadīta 2011./2012.gada sezonā, jo līga un spēlētāju asociācija nespēja vienoties par koplīgumu. Togad pirmie dueļi tika aizvadīti ap Ziemassvētku laiku, bet kopumā sezona sastāvēja no 66 spēlēm.

Uz augšu