Oficiāli atcelts pasaules čempionāts hokejā
Papildināts

Latvijas hokeja fani

FOTO: Edijs Pālens/LETA

2020. gada pasaules čempionāts hokejā sestdien oficiāli atcelts koronavīrusa pandēmija dēļ, ziņo Starptautiskā ledus hokeja federācija (IIHF).

Jau iepriekš bija skaidrs, ka pasaules čempionāta sarīkošana šogad nav reāla, taču IIHF vilcinājās ar oficiālu lēmumu.

Sestdien IIHF padome beidzot pieņēma oficiālu lēmumu atcelt čempionātu, kam 8. maijā bijā jāsākas Šveices pilsētās Lozannā un Cīrihē.

"Šī ir skarbā realitāte, kas mums visiem jāpieņem. IIHF ir jādara viss, lai atbalstītu cīņu pret koronavīrusa izplatību pasaulē. Sports šobrīd ir jānoliek malā," pauda IIHF prezidents Renē Fāzels.

IIHF jau drīzumā sola ziņot par to, kā līdzjutēji atgūs iztērēto naudu par biļetēm uz čempionāta spēlēm.

"Mēs pieņemam šo IIHF padomes lēmumu," sacīja Žians Žilī, 2020.gada hokeja pasaules čempionāta organizācijas komitejas ģenerālsekretārs. "Tomēr tā ir milzīga vilšanās organizācijas komitejā. Tā ir ārkārtēja situācija visiem iesaistītajiem, un tagad ir jāatrisina visi neatrisinātie jautājumi."

Lēmumam atcelt pasaules čempionātu būs tālejoša ietekme uz IIHF un tā partneriem, kā arī iesaistītajām komandām un IIHF dalībvalstu nacionālajām asociācijām, kurām maijā bija jāierodas uz IIHF ikgadējo kongresu.

Gan IIHF, gan 2020.gada pasaules hokeja čempionāta organizācijas komitejai ir apdrošināšanas un riska pārvaldības programma 2020.gada pasaules hokeja čempionātam saskaņā ar IIHF statūtiem un apdrošināšanas vadlīnijām. Daļa no šiem riska pārvaldības pasākumiem ietvēra būtisku ar čempionātu saistīto ieņēmumu aizsardzību, kas tagad ir celta gaismā.

Turklāt 2020.gada IIHF ikgadējais kongress, kas bija paredzēts Cīrihē no 2020.gada 21. līdz 23.maijam, tiek atlikts uz vēlāku laiku. IIHF padome tuvāko nedēļu laikā novērtēs 2020.gada pasaules hokeja čempionāta atcelšanas organizatoriskās un sportiskās sekas, kā arī noteiks iespējas rīkot ikgadējo kongresu Cīrihē vēlāk.

Acīmredzams ir tas, ka nav iespējams pārcelt 2020.gada pasaules hokeja čempionātu uz citu valsti.

Iespējamais scenārijs pasaules čempionāta atlikšanai Šveicē uz vēl vienu gadu ir jautājums, kas jāapspriež kongresa laikā, kaut gan pasaules hokeja čempionātu saimnieki ir fiksēti jau līdz 2025.gadam. Tāpēc par šādu lēmumu var lemt tikai nākamajā kongresā.

Šī gada pasaules čempionātam Cīrihē un Lozannā bija jānotiek no 8. līdz 24.maijam.

Latvijas izlasei Cīrihē B grupā vajadzēja sacensties ar Krieviju, Somiju, ASV, Šveici, Norvēģiju, Itāliju un Kazahstānu.

Nākamgad planētas meistarsacīkstes norisināsies Minskā un Rīgā.

Uz augšu