LOK prasīs no SOK konkrētas atbildes par Tokijas Olimpiādes norisi

LETA
LOK prasīs no SOK konkrētas atbildes par Tokijas Olimpiādes norisi
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis (no kreisās) un Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers
Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis (no kreisās) un Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers Foto: Una Kupruka/LETA

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) gatavo oficiālu vēstuli Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai (SOK), prasot skaidrojumu saistībā ar gatavošanos Tokijas olimpiskajām spēlēm, ņemot vērā Covid-19 radīto ietekmi, vēsta LOK.

"Esam sazinājušies ar vairāk nekā pusi no Latvijas olimpiskās komandas "Tokija 2020" kandidātiem un pārstāvēto sporta veidu federāciju pārstāvjiem," stāsta LOK prezidents Aldons Vrubļevskis.

"Noskaidrojām šo sportistu viedokli un jautājumus, uz kuriem mums ir nepieciešamas atbildes pēc iespējas ātrāk, - kad notiks Tokijas olimpiskās spēles, kā tiks organizēta kvalifikācija un atlase?"

"Šobrīd no 37 Latvijas olimpiskās komandas "Tokija 2020" kandidātiem 22 atrodas Latvijā, bet 15 - ārzemēs," atklāj LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers.

"LOK turpinās ļoti rūpīgi, atbildīgi un vispusīgi vērtēt ar Covid-19 saistītos riskus, sportistiem turpinot treniņu procesu. Nav augstākas prioritātes par mūsu atlētu, viņu ģimeņu veselību un sabiedrības drošību. Uzskatu, ka lēmums par olimpisko spēļu Tokijā norises laika pārcelšanu ir jāpieņem iespējami ātri."

Vairākas Latvijas vasaras olimpisko sporta veidu federācijas ir sagatavojušas priekšlikumus kvalifikācijas procesa pilnveidošanai, LOK tos nosūtīs SOK un konsekventi atbalstīs, nodrošinot mūsu olimpiskās komandas interešu aizstāvību kvalifikācijas sistēmu izmaiņu procesā, ievērojot godīgas spēles principus.

LOK savā vēstulē aicinās SOK nekavēties ar lēmuma pieņemšanu par Olimpisko spēļu norisi un kvalifikāciju, lai sportisti varētu koriģēt treniņu procesu.

LOK apzinās, ka šī situācija jau radījusi finansiālos zaudējumus un prasīs papildu izdevumus, līdz ar to aicinās SOK izskatīt jautājumu par papildus finansiālā atbalsta sniegšanu nacionālajām Olimpiskajām komitejām pirms olimpiskajām spēlēm Covid-19 radīto seku mīkstināšanai.

Pēc SOK lēmuma četru nedēļu laikā izlemt Tokijas Olimpiādes likteni, arī Japānas valdība pirmdien paziņoja, ka ir gatava veikt pārrunas par četrgades notikuma pārcelšanu.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu